خبر و گزارشسیاستنگاه‌ها

دروغ‌های اغواگرایانه رهبر نامرئی یک گروه تروریستی

جبهه مقاومت ملی، کابل: امروز نوار صوتی از رهبر نامرئی طالبان که گویا در نشست فرمایشی این گروه در کابل اشتراک کرده است، نشر شد.

رهبر طالبان در این نوار صوتی هیچ اشاره‌یی به وضعیت تأسف‌بار مردم، فقر روزافزون، آموزش زنان و دختران و افزایش ترورها و قتل‌ها نکرد. او اما بارها از تأمین امنیت سخن گفت، امنیتی که خودشان دهه‌ها مخل آن بودند و ده ها هزار زن و مرد کشور را در حملات انتحاری و انفجاری خود به قتل رساندند.

او قسمتی از سخنانش را به خوش‌حالی مردم از رژیم طالبان اختصاص داد، در حالی که سطح نارضایتی، پریشانی و نگرانی مردم افغانستان به اوج خود رسیده است.

اگر مردم افغانستان خوش‌حال هستند، دلیل مهاجرت و فرار میلیونی مردم در چیست؟

در نوار صوتی رهبر طالبان آمده است که عملیات نظامی در کشور به پایان رسیده، در این صورت در اندراب‌ها، پنجشیر، تخار و بلخاب چرا مردم از سوی طالبان قتل‌عام می‌شوند.

اگر عملیات‌ نظامی ختم یافته، چرا شب و روز هزاران نیرو به این مناطق اعزام می‌شوند؟

رهبر نامرئی این گروه تروریستی می‌گوید که مردم در بیست سال گذشته نمی‌توانستند درباره شریعت صحبت کنند، در حالی که در تمام سال‌های گذشته با وجود چالش‌های بسیار، اسلام حرف نخست مردم افغانستان را می‌زد.

در حالی که طالبان دست به دامان غرب برای تأیید مشروعیت و جلب کمک‌های اقتصادی‌اند، رهبر نامرئی آنان می‌گوید که فرمایشات خارجی‌ها را نمی‌پذیرد.

در وضعیت کنونی که افغانستان اشغال شده است و طالبان به خواست باداران خود هر کاری می‌کنند، رهبر طالبان می‌گوید که افغانستان آزاد و مستقل است.

رهبر گروه تروریستی طالبان گفته است که جنگ آنان با کفار تا قیامت ادامه دارد، در حالی که بارها التماس نماینده‌گان این گروه برای ملاقات و صحبت با نماینده‌گان خارجی بی‌نتیجه می‌ماند.

در آخرین مورد، هیأت این گروه از کابل عازم دوحه شد تا بتواند چند دقیقه‌یی با تام ویست، نمایندۀ ویژه آمریکا برای افغانستان ملاقات کند.

همچنان این گروه از کمک‌های خارجی تغذیه می‌شود و هفته‌وار کمک‌های نقدی و غیرنقدی به افغانستان سرازیر می‌گردد.

رهبر طالبان همچنان به پایان فساد، قلدری و تبعیض قومی اشاره کرده است، در حالی که تمام مردم افغانستان می‌دانند که به چه میزان طالبان فسادپیشه‌ و قلدرمنش‌اند و تا چه اندازه پس از اشغال کشور به دست این گروه، تبعیض قومی به اوج خود رسیده است.

تا کنون هیچ مدرک تصویری از این نشست و رهبر نامرئی طالبان نشر نشده است.

طالبان پیش از آغاز نشست، تلفن‌های‌ اشتراک‌کننده‌گان را قید کردند.

در این نشست هیچ زنی حضور ندارد و تمام اشتراک‌کننده‌گان فرمایشی بوده و از هواداران طالبان انتخاب شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا