در حمله طالبان در ولایت سمنگان ۹ سرباز پولیس محلی کشته شدند

کوکچه پرس56 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۳ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹ قبل از ظهر
در حمله طالبان در ولایت سمنگان ۹ سرباز پولیس محلی کشته شدند

در حمله طالبان در ولایت سمنگان ۹ سرباز پولیس محلی کشته شدند

در حمله افراد طالبان بر یک پاسگاه سربازان پولیس محلی در ولایت سمنگان، ۹ پولیس محلی کشته شده و دست کم ۱۵ تن دیگر شان زخمی شده اند.

در این رویداد که شب گذشته اتفاق افتاده است، شماری از اعضای خانواده این سربازان نیز زخمی شده اند. یک منبع امنیتی در ولایت سمنگان به هشدار می‌گوید، این رویداد شب گذشته رخ داده و طالبان پس از تصرف این پاسگاه، سربازان موجود در آن را تیرباران کرده اند.

این پاسگاه در داخل یک روستا موقیعت داشته و به همین دلیل شماری از غیر نظامیان که در میان آنها زنان نیز هستند، در حمله شب گذشته طالبان زخمی شده اند.

این منبع محلی می‌گوید طالبان پس از کشتن سربازان پولیس محلی، سلاح و مهمات آنها را گرفته و از منطقه بیرون شده اند.

با این حال منیر رحیمی سخن‌گوی پولیس سمنگان، حمله طالبان بر این پاسگاه را تأیید می‌کند. آقای رحیمی می‌گوید طالبان در منطقه دایکندی ولسوالی دره صوف پایان بر پاسگاه مشترک پولیس محلی و نیروهای خیزش مردمی حمله کرده و در این رویداد ۶ نیروی خیزش مردمی کشته شده و ۱۱ تن دیگر شان به شمول سه سرباز پولیس محلی زخمی شده اند.

او می‌گوید در این رویداد به طالبان نیز تلفات وارد شده اما آن‌ها هنوز آمار دقیقی در مورد تلفات طالبان ندارند. آقای رحیمی افزود که تیم بررسی موظف شده تا چگونه این رویداد را بررسی کند.

این در حالیست که چهار شب پیش نیز طالبان در یک حمله غافل‌گیر کننده دیگر، ۱۷ سرباز پولیس محلی و خیزش مردمی را در منطقه زیرکی ولسوالی دره صوف پایان کشته بودند.

ولایت سمنگان درشمال  افغانستان از امنیت نسبتا بهتری برخوردار است، اما طالبان در شماری از ولسوالی‌های دور دست این ولایت از جمله در دره صوف پایان حضور چشم گیر دارند و هر از گاهی به پاسگاه‌های سربازان امنیتی حمله می‌کنند.

محراب ابراهیمی

منبع: هشدار در حمله طالبان در ولایت سمنگان ۹ سرباز پولیس محلی کشته شدند

۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۱۳۹۷-۰۶-۲۳
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس