دستگیری جوانی ۱۷ ساله در آلمان به اتهام "قصد حمله تروریستی"

کوکچه پرس57 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۲ سنبله ۱۳۹۷ - ۷:۵۲ بعد از ظهر

دستگیری جوانی ۱۷ ساله در آلمان به اتهام "قصد حمله تروریستی" پلیس آلمان خبر از دستگیری یک جوان ۱۷ ساله به اتهام “برنامه‌ریزی و تدارک یک حمله تروریستی” داده است. دادستانی فرانکفورت گفته است که این فرد در حال ساخت بمب بوده است. روزنامه “بیلد” از بی‌ثباتی روحی او گزارش داده است.این جوان ۱۷ ساله آلمانی ترک‌تبار روز اول سپتامبر (۱۰ شهریور) در "فلوراشتات" در نزدیکی خانه والدین خود دستگیر شده است. خبر دستگیری این فرد توسط دادستانی فرانکفورت رسانه‌ای شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

دادستانی فرانکفورت اعلام کرده است که این فرد بر آن بوده تا با استفاده از مواد منفجره بمب ساخته و اقدام به یک حمله تروریستی بکند. این در حالی است که در گزارش‌های دیگر، مسائل دیگری درباره انگیزه این نوجوان منتشر شده است.

راهکار ساخت بمب در اینترنت

در جریان تفتیش و جست‌وجوی منزل این فرد یک ماده شیمیایی کشف شده که از آن می‌توان برای ساختن بمب بهره گرفت.

بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از سوی پلیس و دادستانی فرانکفورت، این جوان اطلاعات مربوط به ساخت بمب را از طریق اینترنت به ‌دست آورده و بر آن بوده تا مواد شیمیایی مورد نیاز برای ساخت این بمب را از طریق عرضه‌کنندگان اینترنتی تهیه کند.

دادستان گفته است که با بهره گرفتن از این مواد، این فرد قادر به تولید "استون پروکسید" بوده است. پلیس در عین حال اعلام کرده است که موادی که در خانه این جوان کشف و ضبط شده برای تولید بمب کفایت نمی‌کرده است.

گرایش‌ به افراط‌گرایی

بر اساس گزارشی که دادستانی فرانکفورت در اختیار خبرگزاری آلمان قرار داده است، این نوجوان از طریق اینترنت با افکار اسلام‌گرایانه و افراطی آشنا شده است. دادستانی فرانکفورت توضیحات بیشتری در این باره در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

روزنامه "بیلد" با رجوع به منابع اطلاعاتی خود نوشته است که این فرد از ثبات روحی برخوردار نبوده و برای حمله تروریستی خود یک کافه مربوط به همجنس‌گرایان یا یک مسجد را در نظر داشته است.

این نوجوان در بازجویی‌های مقدماتی گفته است که سه هفته پیش توسط چند مرد مورد تجاوز قرار گرفته و هدف او از این اقدام، انتقام‌گیری بوده است.

اطلاعاتی که توسط روزنامه "بیلد" درباره بی‌ثباتی روحی این نوجوان منتشر شده با اظهارات دادستانی ناسازگار است. دادستانی فرانکفورت اعلام کرده است که دستگیری این فرد متکی بر اطلاعاتی بوده که از سوی سازمان امنیت آلمان در اختیار آن‌ها و پلیس جنایی این ایالت قرار گرفته است.

دادستانی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از گذشت ۱۲ روز این خبر رسانه‌ای می‌شود، به تاکتیک‌های ناظر بر بررسی و تحقیقات درباره چنین پرونده‌هایی ارجاع داده است. منبع: دویچه وله فارسی دستگیری جوانی ۱۷ ساله در آلمان به اتهام "قصد حمله تروریستی"

۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۱۳۹۷-۰۶-۲۲
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس