دستگیری دو پسر مبارک به اتهام "اخلال در بازار سهام"

کوکچه پرس45 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷ قبل از ظهر

دستگیری دو پسر مبارک به اتهام "اخلال در بازار سهام" یک پسر دیکتاتور سابق مصر که جانشین پدرش خوانده می‌شد و پسر دیگر او که تاجری ثروتمند است، به علت اتهامات مالی دستگیر شده‌اند. آنها پس از سرنگونی حکومت پدرشان، حسنی مبارک نیز از جمله به اتهام فساد مالی بازداشت شده بودند.دو پسر حسنی مبارک، دیکتاتور پیشین مصر، روز شنبه ۲۴ شهریور (۱۶ سپتامبر) دستگیر شدند. جمال و علا مبارک به همراه سه تن دیگر متهم شده‌اند که به بازار بورس اعلام نکرده‌اند که قصد دارند سهام عمده چند بانک را از طریق شرکت‌های صوری بخرند.

یک منبع قضایی ضمن اعلام این خبر گفته است که متهمان در دادگاهی جنایی در قاهره، پایتخت مصر نزد همان قاضی‌ای که دستور دستگیری را صادر کرده، بازجویی و سپس به زندانی در جنوب قاهره منتقل شده‌اند. بر این اساس، جلسه بازجویی بعدی ۲۸ مهرماه (۲۰ اکتبر) برگزار می‌شود.

علا مبارک در حساب کاربری خود در توییتر ضمن تأیید خبر بازداشتش ابراز امیدواری کرده که "حقیقت روزی برملا می‌شود".

حسنی مبارک پس از سه دهه حکمرانی بر مصر در پی خیزش مردمی موسوم به "بهار عربی" در سال ۲۰۱۱ از قدرت برکنار شد.

جمال مبارک ۴۵ ساله که در دستگاه حکومتی پدرش یک کمیته مهم را هدایت می‌کرد، مدت‌ها به عنوان جانشین حسنی مبارک برشمرده می‌شد. علا مبارک از جمال بزرگتر است (۵۷ سال). او از دنیای سیاست دور بوده، اما متهم است که از طریق ارتباطات و نفزذ پدرش ثروت هنگفتی اندوخته است.

این دو پسر حسنی مبارک در سال ۲۰۱۱ هم به اتهام‌های مالی و همچنین به عنوان متهم در پرونده کشتار تظاهرکنندگان بازداشت شدند. آنها که در پرونده کشته‌شدن تظاهرکنندگان تبرئه شده بودند، در سه سال اخیر آزاد بوده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

علاء و جمال مبارک در مه ۲۰۱۵ به همراه پدرشان به سه سال حبس محکوم شدند. آنها متهم شده بودند که ۱۱ و نیم میلیون دلار درآمد عمومی را صرف نگهداری کاخ‌های ریاست جمهوری کرده‌اند. مدت بازداشت پسران مبارک به عنوان مدت حبس‌شان محاسبه شد.

حسنی مبارک در مارس ۲۰۱۷ از اتهام قتل تظاهرکنندگان تبرئه شد، اما تحقیقات از او در پرونده‌های فساد مالی همچنان ادامه خواهد داشت. منبع: دویچه وله فارسی دستگیری دو پسر مبارک به اتهام "اخلال در بازار سهام"

۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس