جهانخبر و گزارشسیاست

دولت انقره مانع ورود «سیاف» به ترکیه شد

منابع خبری اعلام کردند که رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان برای تشکیل «شورای مقاومت» علیه طالبان قصد سفر به ترکیه را داشت اما دولت آنکارا مانع ورود او به این کشور شد.

در ادامه اعمال محدودیت‌های ترکیه بر مقامات سابق سیاسی افغانستان، دولت آنکارا به «عبدالرب رسول سیاف» رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان اجازه ورود به این کشور را نداد.

سیاف برای ایجاد «شورای مقاومت» علیه طالبان در نظرداشت تا از هند عازم ترکیه شود اما دولت آنکارا از صدور روادید برای او خودداری کرد.

گزارش می‌افزاید که ترکیه با اجازه به برخی از مقامات سابق و چهره‌های سیاسی افغانستان برای استقرار در این کشور، آن‌ها را از هرگونه فعالیت سیاسی منع کرده است.

پیش از این نیز «احمدالله وثیق» معاون سخنگوی طالبان اعلام کرده بود که امارات متحده عربی خطاب به تمامی مقامات دولت «اشرف غنی» که در دبی و سایر شهرهای این کشور زندگی می‌کنند، اعلام کرده که هیچگونه فعالیت سیاسی انجام ندهند.

وی افزود که این محدودیت‌ها شامل «اشرف غنی» رئیس جمهور فراری افغانستان ، «عطا محمدنور» فرمانده سابق جهادی و «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی دولت غنی می‌شود.

اخیراً نیز «سهیل شاهین» نماینده تعیین شده طالبان برای سازمان ملل درباره فعالیت جبهه مقاومت پنجشیر به «تاس» گفته بود: آنچه آن‌ها «مقاومت ملی» می‌نامند فقط روی کاغذ وجود دارد، جایی نیست که بتوانید فعالیت آن‌ها را ببینید.

شاهین همچنین تصریح کرد که جبهه مقاومت حمایت مردمی ندارد و به رسانه‌های اجتماعی و اخبار جعلی وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا