دولت افغانستان: وضعیت مهاجرین در مقایسه با چهار سال گذشته، بهبود یافته است

کوکچه پرس52 نمایش هاآخرین بروزرسانی:شنبه ۲۴ سنبله ۱۳۹۷ - ۱:۲۷ بعد از ظهر

دولت افغانستان: وضعیت مهاجرین در مقایسه با چهار سال گذشته، بهبود یافته است

وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان می‌گوید که وضعیت مهاجرین این کشور در کشورهای مختلف به خصوص در ایران و پاکستان، در مقایسه با چهار سال قبل، بهتر شده است.

سید حسین عالمی بلخی که امروز شنبه(۲۴ سنبله) در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت صحبت می‌کرد، افزود: “زمینه آموزش برای کودکان افغان‌های مهاجر بدون مدرک در ایران فراهم شده و هم‌اکنون فرزندان ۷۸ هزار افغان بدون مدرک در مکتب‌های این کشور درس می‌خوانند.”

وی همچنان گفت که حدود ۷۰۰هزار افغان در پاکستان که بدون مدرک بودند نیز کارت‌های مهاجرت به دست آورده‌اند.

alimi balkhi

وزیر مهاجرین و عودت‌کنندگان در مورد وضعیت مهاجرین افغانستان در ترکیه نیز خاطرنشان کرد: اخیرا هیئتی از افغانستان برای بررسی وضعیت مهاجرین افغان در ترکیه به این کشور سفر کرده و قرار است تا پایان ماه روان میلادی، هیئتی از ترکیه نیز به افغانستان بیاید تا کارهای بیشتری برای رفع مشکلات مهاجرین افغان که اکنون در ترکیه به سر می‌برند، صورت گیرد.

در عین حال، به گفته عالمی بلخی، از آغاز سال روان میلادی تا اکنون ۵۲۰ پناهنده افغان از اروپا به کشور دیپورت شده و در همین مدت، ۱۴۹۵ تن دیگر به گونه داوطلبانه از کشورهای اروپایی به افغانستان بازگشت کرده‌اند.

وی افزود: کمیته بیجاشدگان و عودت کننده گان هم اکنون در حال اقدامات اجرایی برای عملی کردن فرمان ۳۰۵ رییس جمهوری اسلامی افغانستان است. این فرمان که موضوعات توزیع زمین برای عودت‌کنندگان، بیجاشدگان داخلی و بازماندگان شهدا را در بر می‌گیرد، از سوی رییس جمهوری امضاء شده است.

منبع: خبرنامه دولت افغانستان: وضعیت مهاجرین در مقایسه با چهار سال گذشته، بهبود یافته است

۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۳۹۷-۰۶-۲۴
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس