ورزش

راهیابی مستقیم تیم ملی کریکت به جام جهانی 2024

تیم ملی کریکت افغانستان روز گذشته و در مصاف با تیم سریلانکا به نتیجه تساوی دست یافت. با این نتیجه، تیم ملی کشور توانست جواز حضور در جام جهانی 2024 هند را به دست آورد.

سرویس ورزشی: بازیکنان تیم ملی افغانستان عصر دیروز یکشنبه (6 قوس) در دومین مسابقه 50 آوره خود به مصاف بازیکنان تیم ملی سریلانکا رفتند.

در این بازی ابتدا ملی‌پوشان کشور توپ زنی کردند و در آور 49 با از دست دادن تمامی بازیکنان خود 229 دوش برای تیم ملی سریلانکا هدف تعیین کرد.

اما؛ در مرحله بعدی زمانی که تیم ملی کریکت کشور توپ اندازی می‌کرد، پس از آور سوم بارش باران شروع کرد و داوران بازی را پایان یافته اعلام و امتیاز بازی را مساوی تقسیم کردند یعنی 5 امتیاز بازی نصیب تیم ملی افغانستان و 5 امتیاز دیگر نصیب تیم ملی سریلانکا شد.

با این وجود، تیم ملی کریکت افغانستان در مجموع با 115 امتیاز از 13 بازی با تیم‌های زیمبابوه، آیرلند و سریلانکا، مستقیماً به جام جهانی 2024 راه می‌یابد.

پیش از این، بورد جهانی کریکت برای راهیابی تیم ملی افغانستان به جام جهانی 2024، 19 بازی تعیین کرده که شش بازی تیم ملی کریکت کشور با تیم‌های سریلانکا، افریقای جنوبی، استرالیا و پاکستان باقی مانده‌است.

دکمه بازگشت به بالا