جهان

رهبر اصلی اپوزیسیون یونان: میتسوتاکیس ممکن است به انتخابات زودهنگام برود

سیپراس، رهبر اصلی اپوزیسیون یونان مدعی شد که نخست وزیر میتسوتاکیس قصد دارد قانون انتخابات را برای برگزاری انتخابات زودهنگام قبل از مذاکرات بودجه تغییر دهد.

الکسیس سیپراس، رهبر اپوزیسیون اصلی ائتلاف چپ رادیکال (سیریزا) در یونان، گفت کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان می تواند قبل از مذاکرات برای بودجه سال آینده، انتخابات زودهنگام برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی یونان، AMNA، سیپراس در سخنرانی خود در دبیرخانه سیاسی حزب خود اظهاراتی را در خصوص انتخابات سراسری بیان کرد.

سیپراس که پیشنهاد می‌کرد میتسوتاکیس، که دوره عادی او در ژوئیه ۲۰۲۳ به پایان می‌رسد، اصلاحیه‌ای در قانون انتخابات برای برگزاری انتخابات زودهنگام قبل از بحث درباره بودجه سال آینده طراحی کرد، تأکید کرد که هم رسوایی شنود تلفن در کشور و هم مشکلات عمومی اقتصادی در این کشور بر میتسوتاکیس فشار آورد.

آخرین انتخابات سراسری یونان در جولای ۲۰۱۹ برگزار شد. حزب دموکراسی نوین (YDP) به رهبری میتسوتاکیس به تنهایی با ۳۹.۸۵ درصد آرا به قدرت رسید و ۱۵۸ کرسی از پارلمان ۳۰۰ کرسی را در اختیار داشت.

حمایت عمومی از MİÇOTAKİS در حال کاهش است

یک نظرسنجی اخیر در این کشور نشان داد که حمایت عمومی از دولت نخست وزیر کریاکوس میتسوتاکیس در حال کاهش است.

در نتیجه نظرسنجی انجام شده توسط شرکت تحقیقات افکار عمومی GPO در ۲۲ تا ۲۴ اوت با شرکت ۱۰۰۰ نفر، مشاهده شد که اختلاف بین نخست وزیر میتسوتاکیس و رهبر اپوزیسیون اصلی سیپراس که ۸-۱۰ بود. درصد در ۳ سال گذشته، برای اولین بار به ۶ درصد کاهش یافته است.

۳۱.۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که “اگر فردا انتخابات برگزار شود” به YDP و ۲۵.۱ درصد گفتند که به سیریزا رای می دهند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا