جهان

روسیه: ۳ هواپیمای جنگی اوکراینی را در خرسون و دنیپرو سرنگون کردیم

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۳ هواپیمای جنگی اوکراینی را در مناطق خرسون و دنیپرو در جنوب اوکراین سرنگون کردند.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در خصوص اقدامات ارتش روسیه در جنگ اوکراین اظهاراتی را بیان کرد.

کوناشنکوف با ادعای اینکه یگان‌های نظامی اوکراین نتوانستند موقعیت خود را در مناطق خاصی در مسیر میکولایف و کریوروژسکی حفظ کنند، مدعی شد که ارتش اوکراین ۲۳ تانک، ۲۷ خودروی نظامی، ۱۴ خودروی زرهی، ۹ پیکاپ مسلسل سنگین و بیش از ۲۳۰ دستگاه را از دست داده است. سربازان در یک روز

کوناشنکوف خاطرنشان کرد: در مجاورت سرگئیوفکی در منطقه خرسون، نیروی هوایی روسیه ۲ فروند جنگنده سوخو ۲۵ اوکراینی و ۱ فروند جنگنده میگ ۲۹ را در اطراف نووسلووکا در منطقه دنیپرو سرنگون کردند.

کوناشنکوف با اشاره به اینکه آنها نقطه استقرار موقت ۹۵ نیروی هوابرد ارتش اوکراین در شهرک اسلاویانسک در منطقه دونتسک را با موشک های بسیار دقیق مورد اصابت قرار دادند، مدعی شد که بیش از ۱۰۰ سرباز اوکراینی در آنجا خنثی شده اند.

 

کوناشنکوف با بیان اینکه نقطه استقرار موقت یگان های مکانیزه ۹۳ ارتش اوکراین در شهرک کنستانتینوفکا در منطقه دونتسک را منهدم کردند، مدعی شد که حدود ۱۲۰ سرباز در اینجا نیز خنثی شده اند.

کوناشنکوف با اشاره به اینکه در یک روز ۵۳ مواضع توپخانه مورد اصابت قرار گرفت، اظهار داشت: در مجموع ۶ انبار مهمات در ووزنسنسسک، ولیکویه آرتاکوو در منطقه میکولایف، اورهوف در منطقه زاپوروژیه، ملووایا در خارکف، کوراهوو و کراماتورسک در منطقه دونتسک را هدف قرار دادند.

کوناشنکوف با بیان اینکه راکت انداز چند لول HIMARS ساخت آمریکا در کنستانتینوفکا منهدم شد، گفت: ۳ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی در مناطق مختلف سرنگون شدند.

کوناشنکوف گفت: تا به امروز ۲۸۶ فروند هواپیما، ۱۵۱ بالگرد، ۱۸۶۷ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۷۲ سامانه موشکی پدافند هوایی، ۴ هزار و ۷۷۶ دستگاه تانک و خودروی زرهی، ۸۲۴ راکت انداز چند لوله ای، ۳ هزار و ۳۶۶ هویتزر و خمپاره انداز نظامی، ۵ هزار دستگاه واحدهای موجود در اوکراین تاکنون. خودرو منهدم شد. از عبارات استفاده کرد

«عملیات ارتش اوکراین برای تصرف نیروگاه زاپوریجیا جلوگیری شد»

سخنگوی کوناشنکوف استدلال کرد که اگرچه هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) در نیروگاه هسته‌ای زاپوروژیه بود، اما دولت کیف در تلاش برای تصرف مجدد نیروگاه بود و افزود: «در ۱۱ سپتامبر، حدود ساعت ۲۳:۰۰ به وقت مسکو، بیش از ۲۵۰ نفر از جمله نیروهای ویژه و مزدوران خارجی کشته شدند.در دو گروه، ۴۲ قایق و قایق زودیاک سعی کردند از مقابل مخزن انرژیگودار و کاهوکا در ساحل دنیپررودن عبور کنند. در نتیجه حمله ۴ فروند هواپیمای جنگی سوخو ۳۰ و ۲ فروند بالگرد رزمی کا ۵۲ نیروی هوایی روسیه به این یگان ها، ۲۰ قایق و قایق منهدم شد. بقیه به سمت سواحل اوکراین برگشتند. گفت.

کوناشنکوف با اشاره به اینکه توپخانه روسیه مناطقی را که نیروهای اوکراینی در ساحل مقابل به آنجا بازگشته بودند آتش زد، مدعی شد بر اساس اطلاعات موجود ۴۷ جنگجوی اوکراینی و ۱۰ مزدور خارجی کشته شده اند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا