رییس کمیسیون انتخابات: بستن دفاتر قابل قبول نیست به این فرهنگ باید خاتمه داده شود

کوکچه پرس51 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲ قبل از ظهر

رییس کمیسیون انتخابات: بستن دفاتر قابل قبول نیست به این فرهنگ باید خاتمه داده شود

مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در واکنش به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی مبنی بر بستن شماری از دفاتر ولایتی این کمیسیون، تاکید دارند که احزاب بجای چالش‌زایی در برابر روند انتخابات، با این کمیسیون باید همکار باشند.

گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس این کمیسیون امروز یک‌شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که بستن دروازه کمیسیون انتخابات در شماری از ولایت‌های افغانستان قابل قبول نیست.

آقای صیاد تاکید کرد: « خواهش ما از از ایتلاف‌ها و احزاب سیاسی این است که نگرانی‌های خود را در مورد کار کمیسیون و در مورد روند برگزاری انتخابات دارند، با ما شریک کنند. تا کمیسیون بتواند از طرح‌های آنان که در مورد جلوگیری از تقلب، یا کمک برای شفافیت بیشتر انتخابات است و یاهم نظارت جدی بر این روند باشد، استفاده کند.»

IEC

رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که همکاری نکردن و همواره انتقاد کردن راه حل نیست و این کمیسیون حاضر است در هرجایی که احزاب سیاسی بخواهند در آنجا حاضر شود و پیشنهادات، طرح‌ها و نگرانی‌های آنان را بشنود تا راه حلی  پیدا شده و به فرهنگ بستن دفاتر خاتمه داده شود.

به گفته‌ی مقام‌های کمیسیون انتخابات، این کمیسیون تلاش دارد که انتخابات را به موقع آن برگزار کند، اما ایجاد هر چالش می‌تواند، این روند را صدمه بزند.

آقای صیاد هم‌چنان از حکومت خواست که امنیت برگزاری انتخابات و امنیت اعضای این کمیسیون را جدی بگیرد و والی‌ها و ولسوال‌ها را متقاعد کند که با کمیسیون در ولایت‌ها و روستاهای افغانستان همکار باشند تا این کمیسیون بتواند از نفوذ زورمندان در انتخابات جلوگیری کند.

منبع: خبرنامه رییس کمیسیون انتخابات: بستن دفاتر قابل قبول نیست به این فرهنگ باید خاتمه داده شود

۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس