جهانخبر و گزارش

زلنسکی از رهبران گروه ۷ خواست تا برای پایان جنگ در اوکراین تلاش کنند

یک مقام آگاه در گروه ۷ گزارش داد که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از سران این گروه خواسته است، تلاش کنند جنگ در این کشور تا ختم سال ۲۰۲۲ پایان یابد.
ولودیمیر زلنسکی در جریان ارتباط تصویری با سران گروه ۷ در آلمان بیان کرد شرایط جنگی وضعیت را برای نیروهای اوکراینی سخت‌ تر خواهد کرد.
پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آگاه اروپایی گزارش داد که رییس‌ جمهوری اوکراین از رهبران گروه ۷ درخواست تسلیحات ضد هوایی، تضمین‌ های امنیتی و کمک به صادرات غلات را داده است.
یک مقام ارشد دولت امریکا هم به آپانس خبری اسوشیتدپرس گفت که ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای ارائه یک دستگاه راکتی زمین به هوا با برد متوسط تا بلند برای اوکراین است که توانایی های این کشور را برای مقابله با حملات روسیه از فاصله دورتر افزایش می ‌دهد.
یک مقام ارشد دیگر دولت امریکا به این شبکه گفت که ایالات متحده و گروه ۷ همچنین در حال برنامه ریزی برای اعلام تحریم های گسترده علیه قابلیت های دفاعی روسیه با هدف جلوگیری از حمله به اوکراین هستند.
نیروهای اوکراینی روز جمعه گذشته از شهر راهبردی سیورودونتسک عقب ‌نشینی کردند. تصرف شهر سیورودونتسک و افتادن آن به دست نیروهای روسی یکی از بزرگترین دست آورد های قوای نظامی روسیه از زمان تصرف شهر بندری ماریوپل در ماه گذشته است.
روس ها طی چند روز اخیر پیشرفت‌ های قابل توجهی در خاک اوکراین داشتند از جمله آنها کنترل کامل دو شهر جنوبی لیسیچانسک و سورودوینسک در شهر لوگانسک واقع در شرق این کشور است.منبع: خبرگزاری کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا