جهانخبر و گزارش

زلنسکی: وضعیت سنگین است، سلاح بفرستید

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که وضعیت در خط مقدم در منطقه دونتسک همچنان وخیم است. زلنسکی با تاکید بر اینکه ارتش اوکراین در جنگ جاری علیه روسیه در کشورش به تسلیحات بیشتری نیاز دارد، گفت: “ما در هفته آینده منتظر اخباری در مورد بسته های حمایتی از طرف شرکای خود هستیم. خبرهای خوب.”

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که وضعیت در خط مقدم منطقه دونتسک کشورش که علیه روسیه می‌جنگد همچنان سنگین است.

زلنسکی در پیامی که در اکانت تلگرام خود به اشتراک گذاشت، اعلام کرد که با چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) تماس تلفنی داشته و اطلاعاتی را مبنی بر ارزیابی تحولات مربوط به جنگ با وی به اشتراک گذاشته است.

زلنسکی با بیان اینکه آخرین تحولات مربوط به بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا، زاپوریژیا، را با میشل بررسی کردند، روسیه را به سازماندهی حملات علیه این نیروگاه متهم کرد.

زلنسکی با اشاره به اینکه حملات به نیروگاه اتمی زاپروژیه نه تنها برای اوکراین، بلکه برای جهان خطر بزرگی است، گفت: به همین دلیل جامعه جهانی باید واکنش شدیدی به این حملات روسیه علیه زاپوروژیه داشته باشد. نیروگاه هسته ای، که بزرگترین نیروگاه در اروپا است، مورد نیاز است.

تحولات در جبهه

زلنسکی در سخنان خود به آخرین تحولات در جبهه های شرقی کشورش نیز اشاره کرد و تصریح کرد که شرایط به ویژه در مسیر دونتسک و خارکف سنگین است.

زلنسکی با اشاره به اینکه وضعیت در منطقه دونتسک تا کنون وخیم بوده است، گفت: ارتش اوکراین همچنان به توقف حملات روسیه در اینجا به قیمت جان‌باختگان ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور اوکراین گفت: “وضعیت در دونباس هنوز بسیار وخیم است. ارتش ما هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا ترور روسیه را متوقف کند و بیشترین خسارات ممکن را به مهاجمان وارد کند.”.

زلنسکی با بیان اینکه نیروهای روسیه برای افزایش حملات علیه خارکف تشدید می شوند، گفت: در اینجا نیز درگیری های خشونت آمیزی وجود دارد.

“ما برای دفاع از خود به یک سلاح نیاز داریم”

زلنسکی با تاکید بر اینکه ارتش اوکراین در جنگ جاری علیه روسیه در کشورش به تسلیحات بیشتری نیاز دارد، گفت: «ما هر روز و بدون وقفه در تلاش هستیم تا عرضه تسلیحات را افزایش دهیم تا سامانه‌های قدرتمندتر و دوربردتر را به جبهه ارسال کنیم. ما منتظر اخباری در مورد بسته های حمایتی از شرکای خود در هفته آینده هستیم. او گفت.

زلنسکی با اشاره به اینکه تدارکات غیرقانونی برای به اصطلاح همه پرسی در خاک اوکراین که روسیه تحت کنترل روسیه است، ادامه دارد، گفت: «می خواهم یک چیز بسیار ساده بگویم: هرکس به هر طریقی به اشغالگران کمک کند مجازات خواهد شد. در مقابل اوکراین مسئول است.».

زلنسکی با این استدلال که روسیه با برگزاری رفراندوم های غیرقانونی در خاک اوکراین، هر گونه شانس مذاکره با دولت کیف و سایر کشورهای جهان را از دست خواهد داد، «طرف روسی قطعاً پس از یک دوره معین به (مذاکرات) نیاز خواهد داشت. زمان.” از عبارت استفاده کرد

جسیکا چستین بازیگر هالیوودی در کیف

زلنسکی اظهار داشت که امروز در کیف با جسیکا چستین بازیگر آمریکایی، بازیگر هالیوود دیدار کرده و گفت که چستین در چارچوب سفر خود به اوکراین از ایربین و سایر شهرهای آسیب دیده از جنگ در منطقه کیف بازدید کرده است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا