جهانخبر و گزارش

زیردریایی هسته ای روسی با نیروهای ناتو در دریای مدیترانه «موش و گربه» بازی می کند

روزنامه آلمانی «بیلد» نوشت: بنا به گزارش پایگاه خبری «ناوال نیوز»، یک زیردریایی اتمی روسی در دریای مدیترانه نزدیک ایتالیا در حال حرکت است.

مشخص نیست که او چه مدت در دریا، نزدیک سرزمین اصلی اروپا بوده است. این در حالی است که به گزارش «ناوال نیوز»، زیردریایی اتمی روسی می تواند جایگزین ناوشکن روسی «مارشال اوستینوف» شود که تا ۲۴ آگوست در دریای مدیترانه حرکت می کرد.

اما اکنون، ناوشکن روسی «مارشال اوستینوف» در حال عبور از آب‌های بین بریتانیا و ایرلند است که ناوشکن دیگری «نایب دریاسالار کولاکوف» را همراهی می‌کند. این نشریه آلمانی اظهار داشت: احتمالاً تلاش می کند توجه را از زیردریایی هسته ای روسی که در خارج از ایتالیا مشاهده شده است منحرف کند.

این سایت خبری می‌نویسد: «به نظر می‌رسد زیردریایی هسته‌ای روسی با نیروهای ناتو در دریای مدیترانه «موش و گربه» بازی می‌کند.

«تشکیل نیروهای دریایی روسیه در دریای سیاه به عنوان بخشی از تهاجم به اوکراین به خوبی شناخته شده است. کمتر مورد بحث در مورد افزایش نسبی در دریای مدیترانه است که به عنوان دفاع خارجی برای عملیات در دریای سیاه دیده می شود.

اما اکنون به گزارش «ناوال نیوز» به نقل از تحلیلگران «اطلاعات منبع باز» (OSINT)، به نظر می رسد یک زیردریایی اتمی روسی به رویارویی غرب و روسیه بر سر جنگ پوتین در اوکراین اضافه شده است.

ناوال نیوز مدعی است که شواهد قوی از یک زیردریایی روسی از نوع SSN یا زیردریایی مجهز به موشک های کروز در نزدیکی ایتالیا دارد.

این وب سایت خاطرنشان می کند، اما به نظر می رسد توجه ناتو به زیردریایی هسته ای معطوف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا