جامعهخبر و گزارشمهاجرت

سازمان‌ملل: ۱۴ میلیون نفر در افغانستان گرسنه هستند

سازمان برنامه جهانی غذا (WFP) که یکی از ادارات تابعه سازمان ملل است، گزارش داد که از هر سه افغان یک نفر یا به عبارتی در مجموع ۱۴ میلیون نفر امروز گرسنه هستند و دو میلیون کودک این کشور نیز دچار سوء تغذیه هستند و نیاز فوری به درمان دارند.

، سازمان برنامه جهانی غذا (WFP) که یکی از ادارات تابعه سازمان ملل است، گزارش داد که از هر سه افغان یک نفر یا به عبارتی در مجموع ۱۴ میلیون نفر امروز گرسنه هستند و دو میلیون کودک این کشور نیز دچار سوء تغذیه هستند و نیاز فوری به درمان دارند.

در عین حال، از ابتدای سال جاری میلادی، درگیری‌ها و ناامنی‌ها بیش از ۵۵۰ هزار نفر از مردم افغانستان را از خانه‌های خود رانده است و حدود ۷۰ هزار نفر از مردم آواره این کشور در پایتخت جمع شده اند.

با افزایش هزینه‌های تغذیه در ماه‌های اخیر، جان ایلیف، مدیر منطقه‌ای سازمان برنامه جهانی غذا خاطرنشان کرد که امروز، ۱۴ میلیون نفر در افغانستان برای تهیه غذای خود مشکل دارند.

وی همچنین تأکید کرد که قیمت گندم در ماه‌های گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است و بنابراین، با این شرایط اقتصادی و آشفتگی سیاسی… بسیار دشوار است که این کشور در آینده از نظر غذایی ایمن باشد و کودکان دچار سوء تغذیه نباشند.

طی ماه جاری میلادی، سازمان برنامه جهانی غذا قرار است محموله‌های آرد گندم، روغن، عدس و نمک را برای تقریباً ۵۰۰۰۰۰ نفر در داخل و اطراف مزار، چهارمین شهر بزرگ افغانستان، تهیه کند.

با این حال، از آنجا که ذخایر آرد گندم متعلق به این آژانس سازمان ملل تا ماه اکتبر به پایان می‌رسد، نیاز به کمک‌های فوری اولیه برای حمایت از میلیون‌ها نفر دارد که برای تحویل غذا وابسته هستند.

این سازمان تأکید کرد اکنون زمانی است که افغانستان بیشترین نیاز را دارد و ما به جامعه بین المللی نیاز داریم تا از آن‌ها حمایت کنند.

برنامه جهانی غذا تأمین مالی نیازهای موجود در افغانستان، ایران، پاکستان و تاجیکستان را ضروری‌ترین مورد توصیف کرد و گفت که برای افغانستان ۲۰۰ میلیون دلار و برای کشورهای همسایه آن ۲۲ میلیون دلار نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا