جامعهخبر و گزارشسلامتی

سازمان جهانی صحت از افزایش شمار مبتلایان کرونا در افغانستان خبر داد

براساس آمار این سازمان که روز گذشته نشر کرده است، در ماه اگست نزدیک به ۶۹۰۰ واقعه مثبت کووید۱۹ در سراسر افغانستان ثبت شده است. همچنان این سازمان از مرگ ۲۹ بیمار مبتلا به کروناویروس در ماه گذشتۀ میلادی خبر داده است.

این در حالی است که این سازمان در ماه جون دوهزار و ۱۲۹ واقعه مثبت کووید۱۹ و ۱۶ مورد مرگ ناشی از این بیماری را در سراسر افغانستان ثبت کرده بود.

سازمان جهانی صحت گفته است که در مجموع ۱۹۲هزار و ۶۱۵ مورد مثبت کووید۱۹ در سراسر افغانستان ثبت شده است.

همچنان سازمان جهانی صحت گفته است که از کمپاین ملی واکسیناسیون کووید۱۹ حمایت کرده است. این کمپاین در ۱۶ جولای آغاز و در ۱۴ اگست پایان یافت که در نتیجه چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ۱۸ سال و بالاتر از آن در ۳۴ ولایت واکسین کووید۱۹ را دریافت کردند.

از سویی هم، هشت شفاخانۀ ویژۀ بیماران کووید۱۹ در ولایات کابل، ننگرهار، ارزگان، زابل، نیمروز، خوست، کنر و غزنی تحت پوشش برنامه‌های حمایتی سازمان جهانی صحبت و سایر شرکای کاری‌اش قرار‌ دارد.

این سازمان با نشر پیام‌هایی از مردم خواسته است که افراد بالاتر از ۵۰ سال و کسانی که به فشار بلند خون، امراض تنفسی، قلبی، شکر و یا سرطان دارند، باید واکسین کووید۱۹ را دریافت کنند، بدون نیاز از خانه بیرون نشوند و همیشه ماسک بپوشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا