خبر و گزارشسیاست

ساعتی قبل طالبان در دو جبهه “شُتل” و “دربند” حملاتی را آغاز کرد

به گزارش خبرنگار کوکچه از خطوط نبرد جبهه، حمله همه‌جانبه طالبان به ولایت پنجشیر ادامه دارد.

یک فرمانده جنبش مقاومت ملی افغانستان ضمن ابراز خرسندی از پیروزها در حملات طالبان گفت، ساعتی قبل طالبان در دو جبهه “شُتل” و “دربند” حملاتی را آغاز کرده و درگیری کماکان جریان دارد.

وی افزود: «دلیل قطعی کامل اینترنت در پنجشیر، از جزئیات این حملات تروریست‌های وابسته به جمهوریت‌های اسلامی #ایران و و پاکستان اطلاع دقیقی در دسترس قرار نگرفته است».

گفتنی است یک فرمانده طالبان بدخشان با صدها نیروی جنگی خود به مقاومت پنجشیر پیوست. خط اول تروریست‌ها در شتل شکسته شد. هزاران طالب هجوم وحشیانه کرده بود ذلیلانه عقب نشینی و پا به فرار زد. روحیه مقاومت‌گران دلیر هر لحظه تقویت می‌شوند. مقامت ادامه دارد.

اکثر مردم افغانستان امشب را به آخرین امید زندگی تشبیه می‌کنند. بسیاری می گویند امشب یا مرگ است یا زندگی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی می گویند که آنها برای پنجشیری ها دعا خواهند کرد تا پرچم افغانستان را دوباره برافراشته کنند!

هارون نجفی زاده خبرنگار افغان در توئيتر خود نوشته است پنجشیر یک هفته هم مقاومت کند، ترس از طالبان می‌پرد و امکان تغییر معادله وجود دارد اندراب، بامیان، جاغوری و ده‌ها منطقه دیگر منتظر یک هو هستند پنجشیر، جنگ حیثیتی شده، هم برای طالبان و هم بقیه اگر سقوط کند، چتر طالبان برای سال‌ها گسترش می‌یابد تنها نظاره‌گر خنثی، غنی و حواریون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا