خبر و گزارشدیپلماسی

سفیر پیشین امریکا خواستار اعزام کماندوهای افغان به اروپا شد

-فلیپ کازنت سفیر پیشین امریکا در جمهوری کوزوو می‌گوید که حکومت امریکا یک قطعه خاص از سربازان و کماندوهای افغان در ارتش امریکا به وجود آورد.

کازنت در مقاله‌ای برای مرکز تحقیقاتی تحلیل سیاست‌های اروپا نوشته که امریکا پس از حمله روسیه، همانند دوره جنگ سرد بار مسوولیت اعزام نیرو برای محافظت از امنیت اروپا را به عهده دارد زیرا واشنگتن پس از حمله روسیه به اوکراین، نیاز به اعزام نیروی جنگاور به اروپا دارد.

او پیشنهاد داده که ارتش امریکا از سربازان و کماندوهای ارتش پیشین افغانستان که به امریکا پناهنده شده اند، یک قطعه ویژه به وجود آورد.

کازنت نوشته:”افغان‌ها را جنگ کردن را خوب بلدند. بسیاری از نظامیان افغان که تازه به امریکا پناهنده شده اند، تجربه جنگ و مبارزه با تروریزم را دارند یا در کنار سربازان امریکایی و اروپایی به عنوان مترجم کار کرده اند.”

در این مقاله، کازنت در مورد ضرورت تشکیل این واحد ویژه، به نرخ پایین پیوستن جوانان به ارتش‌های غربی اشاره کرده و با توجه به وضعیت اخیر اروپا می‌گوید:”ما به جذب سریع نیروی بیشتر نیاز داریم. این در حالی‌ است که امریکا و متحدانش با مشکل جذب سرباز رو به رو اند.”

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که حدود یک هفته قبل جنگ روسیه علیه اکراین آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا