جهان

سن دستیابی به سلاح نیمه اتوماتیک در نیویورک به ۲۱ افزایش یافت

در ایالات متحده، پس از افزایش تیراندازی های دسته جمعی در این کشور در هفته های اخیر، مجلس ایالت نیویورک تصمیم گرفته است تا سن خرید تفنگ های نیمه اتوماتیک را به ۲۱ افزایش دهد.

اولین گام بعد از افزایش تیراندازی های دسته جمعی در ایالات متحده برداشته شد. سن خرید تفنگ نیمه اتوماتیک در نیویورک به ۲۱ افزایش یافت.

دولت ایالتی تحت تسلط دموکرات ها لایحه ای را امضا کرده است که هدف آن کاهش تیراندازی های دسته جمعی با تشدید قوانین خرید سایر تجهیزات نظامی مانند سلاح گرم و جلیقه های ضد گلوله و افزایش سن خرید تفنگ های نیمه اتوماتیک از ۱۸ به ۲۱ سال است.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک در بیانیه ای کتبی گفت: “افزایش تیراندازی روشن می کند که قوانین قوی تری برای ایمن نگه داشتن نیویورکی ها مورد نیاز است. این بسته جامع شکاف را کاهش می دهد.”

قانون افزایش سن برای خرید اسلحه پس از آن صادر شد که در روزهای اخیر چندین تیراندازی دسته جمعی در بوفالو (نیویورک)، اووالده (تگزاس) و تولسا (اوکلاهاما) رخ داد.

در ایالات متحده آمریکا، بر اساس قانون کنترل اسلحه در سال ۱۹۶۸، فروشندگان دارای مجوز می توانند تفنگ ساچمه ای، تفنگ و مهمات به نام تفنگ بلند را به افراد ۲۱ سال یا بیشتر بفروشند.

حداقل محدودیت سنی برای خرید تفنگ ساچمه ای و تفنگ های لوله بلند از فروشندگان غیرمجاز وجود ندارد.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا