جهان

سهام آسیایی به جز ژاپن افزایش یافت

بازارهای سهام آسیایی به استثنای ژاپن، روند خرید سنگینی را دنبال کردند. تولید صنعتی در ژاپن 2.6 درصد به صورت ماهانه کاهش یافت که کمتر از انتظارات بود. شروع مسکن نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.8 درصد کاهش یافت.

تحلیلگران اعلام کردند که بازارهای سهام جهانی قبل از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) امروز محتاط بودند.

وی خاطرنشان کرد که انتظار می رود راهنمایی های شفاهی پاول بر جهت گیری بازارها تأثیر بگذارد.

در چین، دولت گزارش داد که به عنوان نشانه ای از تغییر در استراتژی خود برای مبارزه با اپیدمی کووید-19، که باعث مشکلات اجتماعی و اقتصادی فزاینده ای می شود، بر واکسیناسیون جمعیت مسن تمرکز خواهد کرد.

تحلیلگران با بیان اینکه جریان اخبار از چین همچنان بر بازارهای سهام تأثیر مثبت دارد، گفتند که برآورد می‌شود این گام‌ها آغازی برای بازگشت از سیاست «کووید-۱۹ صفر» و تصوری است که دولت بر آن تمرکز کرده است. اقتصاد در کشور تقویت شده است.

تولید صنعتی در ژاپن کاهش یافت

اگرچه بازار سهام ژاپن با داده های اقتصاد کلان اعلام شده در ژاپن به طور منفی واگرا شد، اما اکثر زیان های شاخص نزدیک به پایان را جبران کرد.

بر این اساس، تولید صنعتی در کشور ماهانه 2.6 درصد کاهش یافت که کمتر از حد انتظار بود. شروع مسکن در ژاپن نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.8 درصد کاهش یافت.

شاخص مدیران خرید (PMI) اعلام شده در چین به 48 در صنعت تولید و 46.7 در بخش خدمات کاهش یافت.

با این تحولات، شاخص ترکیبی شانگهای در چین با 0.1 درصد افزایش به 3151 واحد و شاخص Kospi در کره جنوبی با افزایش 1.6 درصدی به 2472 واحد در پایان رسید.

در ژاپن، شاخص نیکی 225 روز را با 0.2 درصد کاهش در 27969 واحد به پایان رساند، در حالی که برابری دلار/ین در 138.4 تثبیت شد که 0.3 درصد کمتر از سطح بسته قبلی بود.

شاخص Hang Seng هنگ کنگ با 1.9 درصد افزایش به 18555 واحد رسید، در حالی که شاخص Sensex هند با 0.1 درصد افزایش در سطح 62743 واحد قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا