جهان

سومین بازداشت در مورد مفقود شدن روزنامه نگار انگلیسی در آمازون

پلیس برزیل از دستگیری سومین مظنون پرونده روزنامه نگار انگلیسی دام فیلیپس و برونو پریرا کارشناس محلی که دو هفته پیش در جنگل های آمازون کشته شدند، خبر داد.

Dom Phillips روزنامه نگار ۵۷ ساله بریتانیایی و برونو پریرا محققی که در برزیل مشغول تحقیق بودند، هفته گذشته در منطقه جاوری در ایالت آمازوناس ناپدید شدند و دیگر خبری از آنها نشد. پس از آغاز عملیات جستجو و نجات در منطقه، جسد این دو نفر پیدا شد و سومین مظنون این قتل امروز دستگیر شد.

فردی به نام جفرسون داسیلوا لیما که خود را به ایستگاه پلیس در آتالایا دو نورته آمازوناس تسلیم کرد، به دست داشتن در قتل اعتراف کرد، اما گفت که به کسی شلیک نکرده است.

پلیس گزارش داد که فیلیپس و پریرا با تفنگ شکاری مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، پریرا یک گلوله به سر، دو بار در سینه و شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فیلیپس بر اثر اصابت گلوله به نیم تنه جان خود را از دست داد. پلیس یک ماهیگیر به نام آماریلدو دا کوستا اولیویرا را که به قتل روزنامه نگار و محقق انگلیسی و برادرش اوسنی دا کوستا اعتراف کرد، دستگیر کرد.

از دست دادن فیلیپس و پریرا

 

دام فیلیپس، ۵۷ ساله، که برای روزنامه بریتانیایی گاردین کار می کند و برای نوشتن کتابی در مورد مردم بومی در آمازون به منطقه سفر کرد، و برونو پریرا، کارشناس ۴۱ ساله در بنیاد ملی بومی وابسته به دولت. ، از ۵ ژوئن خبری نشده است.

فیلیپس و پریرا آخرین بار در ۴ ژوئن در رودخانه Itaquai در دره جاوری، در مرز برزیل با کلمبیا و پرو، جایی که قاچاقچیان مواد مخدر، معدنچیان غیرقانونی و شکارچیان غیرقانونی فعالیت می کنند، دیده شدند.

فیلیپس روزنامه‌نگار باتجربه که حدود ۱۵ سال در برزیل کار می‌کرد، قبلاً به دلیل کارش در حفاظت از آمازون‌ها مورد تهدید قرار گرفته بود.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا