خبر و گزارش

سیلاب های ویرانگردر ولایت های لوگر غزنی و نورستان ده ها کشته و زخمی بر جا گذاشت

در نتیجۀ سرازیر شدن سیلاب ها درنورستان بیست تن جان باختند و ده ها تن دیگر زخم برداشتند.

در پی ریزش باران شدید، سیلاب مدهش و مرگبار که در ساحه کموی ولسوالی کامدیش نورستان سرازیر شد، برعلاوۀ تلفات جانی خسارات هنگفت مالی نیز به باشندگان آن ولایت وارد کرده است.
به گفتۀ شاهدان عینی، در اثرسرازیر شدن سیلاب ها ده‌ها منزل مسکونی و صدها جریب زمین زراعتی تخریب شده است و صدها رأس مواشی نیز تلف شده است.
همچنان در نتیجۀ سرازیر شدن سیلابها در غزنی ده ها منزل مسکونی تخریب شده است.
خبرنگار آژانس باختر ازشهرغزنی خبرداد که شام روز گذشته مرکز غزنی و ولسوالی‌های آن ولایت گواه ریزش باران سنگین و سرازیر شدن سیلاب بود.
به گفتۀ وی، به دنبال ریزش باران‌های سنگین، سیلاب از سه مسیر به سوی ساحات قلعه‌ امیرمحمد خان، غیب قلندر و پشتون‌آباد شهر غزنی سرازیر شد که در نتیجه آن منازل مسکونی تخریب شده است.
یک خبردیگر حاکیست که در اثر سرازیرشدن سیلابها درلوگرتاکنون دوازده تن جان باخته‌اند و ششصد خانه تخریب شده است.
عبدالله مفکر، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی لوگر امروز به رسانه ها گفت که روز گذشته در نتیجۀ بارش شدید باران و جاری‌ شدن سیل در شهر پل‌علم، مرکز لوگر و ولسوالی خوشی، تلفات و زیان‌های هنگفت مالی به مردم وارد شده است.
رئیس مبارزه با حوادث طبیعی لوگرافزود که تاکنون جسد دوازده تن به ‌شمول زنان و کودکان یافت شده است و هفت تن دیگر ناپدید اند اما شمار جان باخته گان بیشتر این است.
مفکر تأکید می‌کند که ششصد خانه نیز در نتیجۀ جاری ‌شدن سیل در این ولسوالی ویران شده است و تلاش‌ها برای نجات خانواده‌های گیر مانده سیلاب‌ جریان دارد.منبع: خبرگزاری کوکچه

دکمه بازگشت به بالا