اقتصادجامعهسلامتی

شفاخانه بین‌المللی دوصد بستر مهمند در قندهار آغاز به فعالیت کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در رأس هیأت عالیرتبه دولتی، صبح امروز به کندهار رسید و سپس شفاخانه بین المللی دوصد بستر مهمند را افتتاح نمود.

به گزارش کوکچه، رئیس جمهور در حالیکه از سوی معاون اول ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی، رئیس عمومی اداره امور، شماری از اعضای کابینه، والی کندهار و نمایندگان کندهار در شورالی ملی،  همراهی میگردید؛ رئیس جمهور با پرده برداری از لوح، شفاخانه دوصد بستر مهمند را افتتاح نمود و در جلسه با مسئولین صحی شفاخانه متذکره، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم، ابتدا یونس مهمند معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان صحبت کرد و خواست های خویش را در رابطه به فراهم آوری تسهیلات از سوی دولت برای تاجران، تشویق آنان بخاطر سرمایه گذاری در کشور و توجه دولت در این خصوص را مطرح نمود.

بعداً صدیق مهمند رئیس مهمند گروپ گفت که شفاخانه بین المللی دوصد بستر مهمند در شرایط دشوار انتشار ویروس کرونا در حوزه جنوب به خصوص برای مردم کندهار، خدمات معیاری را ارائه خواهد کرد. وی افزود که پس از این هموطنان ما به گونه خاض، مردم این حوزه نیاز ندارند که بخاطر مداوا به بیرون از کشور بروند.

متعاقباً امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ضمن تبریکی به خاطر افتتاح شفاخانه متذکره، گفت که حکومت با سکتور خصوص رابطه نزدیک ایجاد کرده است و در انکشاف اقتصادی کشور، نقش سکتور خصوص قابل تقدیر می باشد.

معاون اول ریاست جمهوری گفت: اینکه مسئولین مهمند گروپ در شرایط کنونی در کشور سرمایه گذاری کرده اند، محبت آنان به کشور را نشان میدهد و از طرف دیگر این سرمایه گذاری از خارج شدن سرمایه که برای تداوی در خارج از کشور به مصرف می رسید، جلوگیری می نماید.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، افتتاح شفاخانه بین المللی مهمند را به همه هموطنان به خصوص مردم کندهار تبریک گفت و افزود که اعمار شفاخانه مهمند، همانند اعمار بند کمال خان، برای همه افغانها افتخار است.

رئیس جمهور کشور گفت که امروز در تاریخ عرصه صحت در افغانستان، یک فصل جدید است. وی خدمات معیاری و تجهیزات شفاخانه مهمند را مورد ستایش قرار داد.

رئیس جمهور به اعضای کابینه هدایت داد که از این پس، مسئولین بلند رتبه دولتی نخست در شفاخانه مهمند اگر به بیماری دچار شدند، خود را درمان نمایند و در صورت ضرورت بخاطر تداوی به بیرون از کشور بروند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به خروج نیروهای خارجی از کشور، گفت که دیگر بخاطر جنگ، دلایل وجود ندارد و به طالبان صدا کرد که بیایید با همت افغانی، وحدت، اراده و درک، این وطن را آباد بسازیم.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت که شفاخانه مهمند، تصویر کندهار جدید است و به تمام خواست ها و پیشنهادات مسئولین این شفاخانه رسیدگی خواهد شد.

در اخیر مراسمی که به منظور افتتاح شفاخانه بین المللی مهمند برگزار شده بود، اعضای رهبری مهمند گروپ و بزرگان کندهار دستار عزت را به سر رئیس جمهور نهاده و یک ثوب چپن را به وی اهدا کردند.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا