جهانخبر و گزارشعکس

شمار قربانیان سیل در پاکستان به ۱۳۱۴ نفر رسید/ عمق فاجعه به روایت تصویر

در فاجعه سیل که پس از بارندگی شدید در پاکستان رخ داد، 1314 نفر که 450 نفر از آنها کودک بودند جان خود را از دست دادند.

ترازنامه در فاجعه سیل ناشی از باران های موسمی در پاکستان سنگین تر می شود.

مقامات اعلام کردند که ۲۵ نفر دیگر که ۱۲ نفر از آنها کودک بودند جان خود را از دست دادند و مجموع تلفات جانی به ۱۳۱۴ نفر رسید که از این تعداد ۴۵۰ نفر کودک بودند.

به دلیل بارش شدید باران های موسمی که از اواسط خردادماه ادامه داشته است، یک سوم کشور دچار سیل شده است. میلیون ها نفر به دلیل فاجعه سیل که زندگی تقریباً ۳۳ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داد خانه های خود را از دست دادند.

محمد شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، از یونیسف و سازمان های مختلف خواست تا در مورد مرگ کودکان تحقیق کنند. از سوی دیگر، دولت پاکستان حداقل ۱۲ میلیون دلار خسارت ناشی از بارندگی های شدید گزارش کرده است.

افزایش موارد بیماری به دلیل سیل در پاکستان

مقامات بهداشتی پاکستان اعلام کردند که صدها هزار نفر از مردم آسیب دیده از فاجعه سیل ناشی از باران های موسمی به دلیل مشکلات در تامین آب سالم از بیماری های مختلف رنج می برند.

دکتر آزرا پچوهو وزیر بهداشت استان سند گفت: «بیش از ۱۳۴ هزار مورد اسهال و ۴۴ هزار مورد مالاریا بر اثر سیل گزارش شده است. وی گفت: همچنین تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بیماری پوستی در میان سیل زدگان گزارش شده است.

وزیر پچوهو اظهار داشت که موارد دیگر بیماری ها از جمله بیماری های تنفسی در استان سند افزایش یافته است. صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) اعلام کرد که حداقل ۶۵۰ هزار زن باردار در مناطق سیل زده در سراسر کشور وجود دارد که انتظار می رود ۷۳ هزار نفر از آنها در ماه جاری زایمان کنند و به مراقبت های بهداشتی نیاز دارند.

صندوق جمعیت ملل متحد همچنین یادآور شد که تقریباً یک میلیون خانه در اثر سیل آسیب دیده است و هشدار داد که بسیاری از زنان و دختران در معرض خطر خشونت مبتنی بر جنسیت هستند.

منبع: آزانس خبری بین المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا