خبر و گزارشسیاست

طالبان: به زودی حکومت جدید را اعلام می‌کنیم

یک عضو کمیسیون فرهنگی طالبان می‌گوید که هیچ مانعی در برابر اعلام حکومت جدید وجود ندارد و به زودی حکومت جدید به گونه رسمی اعلام خواهد شد.

همزمان با این، رییس سازمان استخباراتی پاکستان دیروز به کابل رسید؛ این نخستین مقام بلند پایه خارجی است که پس از سقوط حکومت پیشین به افغانستان آمده است.

آقای سمنگانی گفت: «اکنون ما در یک افغانستان کاملا آزاد بسر می‌بریم. بسیار به زودی نظام و دولت جدید اعلام خواهد شد.»

آقای سمنگانی هر چند از چگونگی ساختار نظام آینده جزییات نمی‌دهد، اما می‌گوید که تمامی شهروندان کشور در نظام آینده جا خواهند داشت.

در همین حال، سید اسحاق گیلانی، آگاه امور سیاسی، می‌گوید که طالبان باید در ساختار نظام آینده شایسته سالاری را در نظر بگیرند.

گیلانی گفت: «ده‌ها وزارت خانه دیگر ما است که این‌ها همه شان وزارت‌خانه‌های تخنیکی استند. در وزارت‌های تخنیکی باید آدم‌های تخنیکی باشند.»

در این روزها برخی از نهادهای دولتی به شمول وزارت معارف، صحت عامه، بخشی‌های از وزارت مالیه، بخشی از شهرداری کابل و نیز ترافیک کابل فعال استند. اما بیشتری از نهادهایی که خدمات عامه را انجام می‌دهند غیر فعال استند و از همین‌رو شهروندان کشور خواهان از میان برداشتن این مشکل استند.

حبیب الله، باشنده کابل، گفت: «به هر اداره‌ی که مردم می‌روند دروازه‌اش بسته است. این برای مردم مشکل خلق کرده.»

عبدالعلی نظری، باشنده کندز، گفت: «یک دولت همه‌شمول که همگی در آن شامل باشند تشکیل بدهند.»

در شهر کابل دیده می‌شود که طالبان با رنگ آمیزی دیوارها و نوشتن شعارهای شان برای اعلام حکومت جدید آماده‌گی می‌گیرند، اما شهروندان کشور در انتظار پر رنگ شدن کاروبارهای شان استند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا