خبر و گزارش

طالبان تعدادی را به «جرم» افراشتن بیرق ملی در ننگرهار و کنر لت‌وکوب کردند

منابع محلی از ولایت‌های ننگرهار و کنر می‌گویند که طالبان، کسانی را که برای تجلیل از یک‌صد‌وسومین سالگرد استقلال کشور، بیرق ملی را افراشته بودند، لت‌وکوب کرده و دست به شلیک زده‌اند.

براساس معلومات منابع، امروز، پنج‌شنبه، ۲۷ اسد، شماری از باشنده‌گان این دو ولایت که بیرق سه‌رنگ افغانستان را به مناسبت فرارسیدن استقلال، در دکان‌ها و سرک‌ها برافراشته بودند، با خشونت طالبان مواجه شدند.

منابع از ولایت ننگرهار می‌گویند که طالبان شماری از این جوانان را در شهر جلال‌آباد بازداشت کرده و پس از لت‌وکوب با خود برده‌اند.

منابع می‌افزایند که طالبان تمام بیرق‌ها در شهر جلال‌آباد را گردآوری کرده و به باشنده‌گان این شهر هشدار داده‌اند که در صورت بلند شدن دوباره بیرق‌ سه‌رنگ، مجازات خواهند شد.

منابع از ولایت کنر نیز می‌گویند که شماری از باشنده‌گان این ولایت که بیرق‌ ملی را در دکان‌ها، سرک‌ها و موترهای‌شان بلند کرده بودند، از سوی طالبان هشدار دریافت کرده‌اند.

به گفته منابع، طالبان به آنان هشدار داده‌اند که دیگر این بیرق را بلند نکنند و به جای آن، در روز استقلال از بیرق سفید این گروه استفاده کنند.

منابع اما می‌گویند که مردم محل، با وجود هشدارهایی که از سوی طالبان برای استفاده از بیرق این گروه در روز ۲۴ اسد، برای تجلیل از روز پیروزی‌شان دریافت کرده بودند، رغبتی نشان ندادند و در جشن آنان سهمی نگرفتند.

این در حالی است که در سال‌های گذشته در روز استقلال افغانستان، شهرها با بیرق سه‌رنگ تزیین می‌شد و شهروندان نیز آن را بر سر دکان‌ها و خانه‌های‌شان به اهتزاز در می‌آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا