خبر و گزارش

طالبان هرگونه ارتباط با القاعده را رد کرد

طالبان می‌گوید هیچ عضو القاعده را در صفوف خود ندارد همه شبه‌نظامیان خارجی، از جمله افراد القاعده‌، به کشورهای خود برگشته‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که این گروه هیچ عضو القاعده را در صفوف خود ندارد. به گفته مجاهد، همه شبه‌نظامیان خارجی، از جمله افراد القاعده‌، به کشورهای خود برگشته‌اند.

این اظهار نظر یک هفته پس از آن صورت گرفت که سرپرست سفارت آمریکا در کابل گفت که ممکن است طالبان ارتباط خود را با سازمان تروریستی القاعده قطع نکرده باشد. دولت افغانستان نیز ادعا می‌کند که این گروه‌ها هنوز با هم در ارتباط هستند.

یک گروه عالی رتبه دولتی به اسپوتنیک گفت: طالبان گروه مشترکی را از اعضای شبکه حقانی [وابسته به طالبان]، القاعده و داعش برای انجام حملات شدید و جلوگیری از روند صلح ایجاد کرده‌اند. این گروه به شبکه حقانی داده شده و شبه نظامیان آن عضو سه گروه خواهند بود.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نیروهای مسلح این کشور 20 نفر از اعضای القاعده را در استان هلمند کشته‌اند. طالبان اما ادعای این وزارتخانه را به عنوان تبلیغات رد کرده است.

یک مقام طالبان گفت: دشمن مزدور، تبلیغات خود را گسترش داده است و متأسفانه رسانه‌ها نیز مخفیانه اعلام کرده‌اند که 22 نفر از اعضای القاعده در هلمند کشته‌ شده‌اند. ما این تبلیغات را به شدت رد می‌کنیم. در هلمند القاعده وجود ندارد و هیچ کسی آسیب ندیده است.

هفته گذشته سی.ان.ان به نقل از دو عامل القاعده گزارش داد که طالبان و القاعده هنوز از طریق به اصطلاح اخوان المسلمین با هم در ارتباط هستند. در همان زمان، این گروه تروریستی گفت که به افغانستان به عنوان یک پایگاه بالقوه برای توطئه و انجام حملات آینده علاقه‌ای ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا