جامعهخبر و گزارشسبک زندگی

طالبان: پوشیدن برقع در فرمان رعایت حجاب تحمیل نشده است

رییس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر، می‌گوید که پوشیدن برقع (چادری) بر زنان در افغانستان تحمیل نشده است بلکه آن از گذشته تا کنون همچون حجاب در این کشور رایج بوده است.

سهیل شاهین، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر در یک گفت‌وگو با تلویزیون (TALK) در باره نوعیت حجاب می‌افزاید هر لباسی که بدن زنان را بپوشاند حجاب است.

سهیل شاهین گفته است: زنان افغان برای قرن‌ها حجاب را مراعات کرده‌اند و آنان داوطلبانه حجاب می‌پوشند. بنابراین، این یک کار اضافی بر آنان نیست. اعلامیه نمی‌گوید که برقع تحمیل شده و یگانه حجاب برای زنان است، بل دراعلامیه گفته شده است که انواع گونه‌گونی حجاب وجود داشته و قابل پذیرش است.

در همین حال، عاکف مهاجر، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر، گفت: «در فرمان به گونه واضح بیان شده است که چادری و برقع تنها حجاب نیست، علاوه بر این بلکه حجاب های معمول در کشور های اسلامی مثل (حجاب عربی) و همچنان چادر که در مناطق روستایی کشور از سوی زنان استفاده می شود، شامل حجاب است.»

این در حالی‌ست که روز پیش، انس حقانی عضو ارشد گروه طالبان در سیمیناری که مسوولان ولایتی و آمران حوزه‌های کابل در آن حضور داشتند، گفته است که نباید زیر نام امر به معروف و نهی از منکر مردم از اسلام متنفر ساخته شوند. حقانی تاکید ورزید که مردم از آنان انتظار ترحم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا