#جنایات‌طالبانخبر و گزارش

طالبان: چهار تن را بدخشان بازداشت کردیم

همزمان با ادامه درگیری‌ها در بخش‌هایی از بدخشان در شمال‌شرق کشور، طالبان می‌گویند چهار تن را به جرم کمین بر ولسوال این گروه در ولسوالی شُکی بازداشت کرده اند.

معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای بدخشان، به آمو گفت که این چهار تن عضو جبهه مقاومت نبوده بل باشندگان منطقه هستند که از برخوردهای ولسوال ناراض بوده اند.

او گفت: «چهار نفر استند. آن‌ها کسانی استند که ولسوال ما را آزار داده بودند. آن‌ها افراد مقاومت هم من فکر نمی‌کنم بوده باشند. آن‌ها افراد همین منطقه استند که از اثر مشکلات منطقه‌ای به ولسوال مزاحمت کرده اند.»

شُکی یکی از پنج ولسوالی منطقه‌ی دروازهای بدخشان است. این ولسوالی هم‌مرز با ناحیه‌ی دروازه تاجیکستان است.

پیش از این گزارش‌هایی در مورد درگیری میان طالبان و نیروهای جبهه‌ی مقاومت در ولسوالی مای‌می، یکی دیگر از ولسوالی‌های درواز نیز، نشر شده بود.

با این‌حال، روز دوشنبه جبهه مقاومت از تصرف ولسوالی شُکی خبر داد.

اما دو منبع از این ولسوالی به آمو گفتند که این ولسوالی دوباره به دست طالبان افتاده است و نیروهای مقاومت پس از هجوم افراد طالبان از ولسوالی‌های نسی و کوف‌آب نیز بیرون شده‌اند.

به‌گفته‌ی منابع، ولسوال شُکی و نگهبانانش با میانجی‌‌گری مردم محل، از بند نیروهای جبهه‌‌‌ی مقاومت ملی رها شده‌اند.

محمد اکرم، ولسوال شُکی با ۱۰ تن از نگهبانانش روز دوشنبه به دست نیروهای جبهه مقاومت اسیر شدند و ده‌ها تن از افراد این گروه به سمت ولسوالی‌های کوف‌آب و نسی فرار کردند.

طالبان در نخست در باره سقوط ولسوالی شًکی چیزی نگفتند اما پس از آن افتادن این ولسوالی به دست جبهه مقاومت را رد کردند.

در این اواخر ولسوالی‌های راغستان، کوهستان، یفتل بالا، کران و منجان، مای‌می، شهر بزرگ و منطقه‌ی شیوه‌ی ولایت بدخشان، گواه درگیری‌ میان نیروهای جبهه‌ی مقاومت و طالبان بوده‌اند.

وزارت دفاع طالبان روز دوشنبه از سفر ملا یعقوب مجاهد وزیر دفاع طالبان به بخش‌های مرزی بدخشان خبر داد.

دکمه بازگشت به بالا