دیپلماسی

عبدالله: مارشال دوستم از ضربه به اجماع داخلی در افغانستان خودداری کنند

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در واکنش به افزایش تنش‌های رئیس جمهور و مارشال دوستم گفت که رهبران سیاسی باید از ضربه به اجماع داخلی و حمایت مردم از نظام خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری کوکچه، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه با ابراز نگرانی درباره تحولات اخیر در ولایت فاریاب گفت: در این مرحله که مردم از وضعیت امنیتی ولایت‌های خویش نگران هستند، باید در تعیین مسئولان ارشد و والی‌ها نظر و حمایت مردم در نظر گرفته شود.

وی افزود: در زمانی که کشور و مردم افغانستان به وحدت، همبستگی و اجماع سیاسی برای حمایت از نظام، قوای دفاعی-امنیتی و دفاع در برابر حملات طالبان و رسیدگی به چالش‌های موجود ضرورت دارند، باید از پرداختن به قضایایی که به اجماع سیاسی و حمایت مردم از نظام ضربه می‌زنند، خودداری شود.

عبدالله با تاکید بر حل و فصل این موضوع از طریق گفت‌وگو و تفاهم با رهبران سیاسی و مردم گفت که باید از از بحرانی‌شدن بیش‌تر وضعیت جلوگیری صورت گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما در این مرحله بیشتر از هر وقت دیگر به تفاهم، یکدیگرپذیری و اجماع در دفاع از کشور و نظام نیازمندیم.

روز گذشته رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در پی مخالفت‌های چند روزه مردم فاریاب در شمال افغانستان با انتصاب‌های اشرف غنی، تاکید کرد که حامیانش از مواضع خود عقب نشینی نکنند و به مبارزه با حکومت ادامه دهند.

یک منبع نزدیک به ریاست جمهوری افغانستان نیز گفته است که احتمال لغو رتبه مارشالی «عبدالرشید دوستم» و لغو سناتوری انتصابی «راحله دوستم» نیز در دست بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا