خبر و گزارشدیپلماسی

عطامحمدنور: پنجشیر، تنها یک جغرافیا نیست!

عطامحمدنور اعلام کرد که پنجشیر برای من فراتر از یک جغرافیا به عنوان نماد ایستادگی و مقاومت و سرزمین حماسه آفرین است.

در روزهای اخیر طالبان به شدت حملات شان را بالای پنجشیر متمرکز کرده اند که این امر بر خلاف روحیه‌ی صلح طلبی، آتش جنگ دیگری را شعله ورتر و زمینه‌ را برای تشکیل حکومت بعدی دچار مشکل و چالش‌های فراوان می‌کند.
در حالی‌که از مقاومت پنجشیر و‌ حماسه آفرینی سنگرداران آن خطه‌ی حماسی به شدت حمایت می‌کنم، میخواهم اذعان بدارم که با رهبران تاثیر گذار سیاسی روی وضعیت سیاسی و آینده کشور در حال گفتگو هستیم تا بتوانیم فرصت شکل گیری حکومت فراگیر را مساعد سازیم، اگر درخواست رهبران برای تفاهم سیاسی، به نتیجه نرسد، توسعه جبهه مقاومت از گزینه‌های دیگری است که روی آن تمرکز خواهیم کرد. اگر طالبان بخواهند از راه زور بر مردم حاکمیت کنند، به این امر ملتفت شوند که تنها با جبهه پنجشیر روبرو نخواهند بود و دامنه‌ی این جبهه فراتر از پنجشیر، افغانستان را فرا خواهد گرفت.
کشتار و تسلط به زور به هیچ وجه به مفهوم تسلط کامل بر یک جغرافیا نیست. بهتر است بجای خشونت، راه های بهتر دیگری جستجو شود.
برای احمد جان مسعود و سایر سنگر داران جبهه مقاومت ملی در این مبارزه دشوار، آرزوی پیروزی دارم و تاکید می‌کنم که آنان تنها نیست، بلکه از بلخ تا قندهار، از بدخشان تا هرات و از هرگوشه‌ی این سرزمین، مردم آزاده در کنار آنان قرار دارد/ قرار خواهند گرفت.
عطامحمد نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا