اقتصادجهان

عملکرد پایداری کشورها اعلام شد

شاخص SDG، که پیشرفت در اهداف توسعه پایدار را دنبال می کند، اعلام شده است. فنلاند در رتبه اول و ترکیه در رتبه 71 قرار دارند.

گزارش جدید توسعه پایدار تهیه شده توسط شبکه راه حل های توسعه پایدار (SDSN) منتشر شد. این گزارش برای دو سال متوالی در سراسر جهان پیشرفتی در زمینه اهداف توسعه پایدار (SDGs) نداشته است. در این گزارش، بحران های متعدد و همزمان بهداشت، آب و هوا، تنوع زیستی و ژئوپلیتیک به عنوان دلایل اصلی این وضعیت ذکر شده است.

اجرای تعهد

گزارش توسعه پایدار اشاره می‌کند که تلاش‌ها و تعهدات سیاسی کشورها در قبال اهداف توسعه پایدار در مسیر ۲۰۳۰ بسیار متفاوت است. در این گزارش آمده است که در میان کشورهای گروه ۲۰، ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه کمترین حمایت را از اهداف توسعه پایدار داشته اند، در حالی که کشورهای اسکاندیناوی، آرژانتین، آلمان، ژاپن و مکزیک بیشترین حمایت را داشته اند.

رتبه بندی کشور

فنلاند با امتیاز ۸۶.۵ در صدر شاخص SDG 2022 قرار دارد. پس از آن سه کشور اسکاندیناوی – دانمارک، سوئد و نروژ قرار دارند. تمامی ۱۰ کشور برتر این رده بندی از اروپا هستند. کشورهای آسیای شرقی و جنوبی بیشترین پیشرفت را از زمان تصویب SDGs در سال ۲۰۱۵ داشته اند.بنگالدش و کامبوج دو کشوری هستند که بیشترین پیشرفت را از سال ۲۰۱۵ داشته اند. ترکیه با ۷۰.۴ امتیاز در رتبه ۷۱ این فهرست قرار دارد. سودان جنوبی در انتهای فهرست ۱۶۳ کشوری قرار دارد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا