جهانخبر و گزارشمهاجرت

فاجعه مهاجران در دریای اژه: دو نوزاد، سه کودک و یک زن جان باختند

فاجعه مهاجران در دریای اژه: دو نوزاد، سه کودک و یک زن که توسط یونان رانده شده بودند جان خود را از دست دادند

۷۳ مهاجر غیرقانونی که توسط عناصر یونانی در سواحل موغلای ترکیه عقب رانده شده بودند، نجات یافتند و جسد ۶ مهاجر شامل ۲ نوزاد، ۳ کودک و یک زن پیدا شد.

بر اساس بیانیه فرماندهی گارد ساحلی، در ساعت ۰۰.۱۰، ۲ ​​قایق گارد ساحلی با اطلاع از وجود گروهی از مهاجران غیرقانونی در قایق های نجات در مارماریس کیزیلبرون مستقر شدند.

خدمه ۶۶ مهاجر غیرقانونی را در ۳ قایق نجات نجات دادند.

بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده از مهاجران غیرقانونی، یک فروند هلیکوپتر، هواپیما و قایق گارد ساحلی دیگر پس از اطلاع از عقب راندن مهاجران توسط عناصر یونانی به سمت آب های سرزمینی ترکیه در ۴ قایق نجات به منطقه هدایت شدند.

در نتیجه تلاش های جستجو و نجات، ۷ مهاجر غیرقانونی دیگر که یک قایق نجات نیمه غوطه ور شده بودند، نجات یافتند و جسد ۶ مهاجر شامل ۲ نوزاد، ۳ کودک و یک زن پیدا شد.

– جستجو برای یافتن ۵ مهاجر غیرقانونی که ۲ نفر از آنها نوزاد هستند ادامه دارد

پس از اینکه مهاجران غیرقانونی نجات یافته از قایق نجات نیمه غوطه ور اعلام کردند ۱۸ نفر هستند، جست و جو برای یافتن ۵ مهاجر غیرقانونی که ۲ نفر از آنها نوزاد بودند، ادامه دارد.

در دیدار با مهاجران غیرقانونی عنوان شد که این افراد در تاریخ ۱۰ شهریورماه با یک قایق چوبی به طول ۱۵ متر از لبنان به قصد عزیمت به ایتالیا حرکت کرده و پس از اتمام سوخت خود از نیروهای امنیتی یونان درخواست کمک کردند. روز گذشته در ساحل رودس سوار قایق گارد ساحلی یونان شدند که به منطقه آمده بود و اشیای قیمتی آنها بارگیری شد و مشخص شد که آنها در مجموع روی ۴ قایق نجات در نقطه ای نزدیک به آب های سرزمینی ترکیه سوار شدند. پس از اینکه آنها را گرفتند و آنها را رها کردند تا رانش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا