جهان

فرماندار چرنیهیف: نیروهای روسی در حال عقب نشینی از این منطقه هستند

فرماندار محلی گفت که نیروهای روسیه در حال عقب نشینی از منطقه چرنیهیف در شمال اوکراین هستند، اما هنوز بطور کامل این محل را ترک نکرده اند.

ویاچسلاو چاوس، در سخنرانی ویدیویی گفت: “حملات هوایی و موشکی هنوز در منطقه امکان پذیر است، هیچ کس این موضوع را رد نمی کند.”

او گفت که نیروهای اوکراینی در حال ورود به شهرهایی هستند که قبلا در اختیار نیروهای روسیه بود.

آقای چاوس افزوده: ” هنوز برای نیروهای اوکراینی در چرنیهیف زود است که دست از محافظت بردارند، به این دلیل که روسیه هنوز در سرزمین ما است.”

روسیه سه روز پیش اعلام کرد که در تلاش برای افزایش اعتماد متقابل در مذاکرات صلح، علمیات در اطراف چرنیهیف و کی‌یف، پایتخت را کاهش می دهد. اما فرماندار این منطقه قبلا به بی بی سی گفت که حملات شبانه روسیه در چهارشنبه ادامه داشت.
طرح تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل توسط صلیب سرخ از سوی ‘مقامات سطح بالا’ تایید شده
به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته است که تلاش ها برای تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل از سوی “مقامات سطح بالای ” اوکراین و روسیه تایید شده است.

این سازمان امیدوار است که تخلیه غیرنظامیان امروز انجام شود و قصد دارد ۵۴ اتوبوس و خودروی شخصی اوکراینی را در یک کاروان به خارج از این شهر محاصره شده، هدایت کند.

یوان واتسون، سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ به خبرنگاران در ژنو گفت: “این تلاش بسیار پیچیده بوده و همچنان ادامه دارد.”

او برای امیدوار کرد که بتوان هزاران نفر را با امنیت از این شهر خارج کرد.

خلاصه‌ای از مهم ترین تحولات در جنگ اوکراین

اگر هم اکنون به این صفحه پیوسته اید، مهم ترین تحولات در جنگ اوکراین به این شرح است:

  • فرماندار شهر بلگورود روسیه هلی کوپترهای نظامی اوکراینی را به حمله به یک انبار نفت در این شهر متهم کرد . اوکراین مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
  • کاروانی از اتوبوس ها قرار است امروز وارد شهر محاصره شده ماریوپل در جنوب اوکراین شوند تا غیرنظامیانی را که در این شهر گرفتار شده اند تخلیه کنند و کمک های بشردوستانه را تحویل دهند.
  • اما صلیب سرخ گفته که خودروهای حامل کمک در شهر زاپوریژیا متوقف شده اند به این دلیل که تضمین های امنیتی لازم برای این تیم کمکی دریافت نشده است.
  • امروز همچنین شاهد آغاز قوانین جدیدی هستیم که توسط روسیه وضع شده که براساس آن خریداران خارجی گاز روسیه را مجبور به پرداخت روبل در مقابل خرید گاز از این کشور می کند.
  • وزرات دفاع بریتانیا در تازه ترین به روزرسانی اطلاعاتی خود گفته که نیروهای اوکراینی روستاهای جنوب چرنیهیو را پس گرفتند.
  • وزارت دفاع همچنین گفته که اوکراین به ضد حمله های موفق اما محدودی به شرق و شمال شرق این کشور ادامه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا