اقتصادجهانخبر و گزارش

قانون سرمایه‌گذاری برای اخذ تابعیت ترکیه تغییر کرد؛ حداقل ۵۰۰ هزار دلار برای شهروندی

شرایط اخذ تابعیت ترکیه در شماره دیروز روزنامه رسمی تغییر کرده است. بر این اساس به افرادی که 500 هزار دلار را به لیر ترکیه تبدیل کرده و آن را به مدت 3 سال نگه دارند تابعیت ترکیه اعطا می شود.

با تصمیمی که در شماره دیروز روزنامه رسمی ترکیه به اشتراک گذاشته شد، آیین نامه پذیرش اتباع خارجی به تابعیت جمهوری ترکیه با رعایت برخی شرایط تغییر کرد.

بر اساس این تصمیم؛ در درخواست اخذ حق شهروندی ترکیه در ازای سرمایه گذاری معین، خرید ملک و نگهداری اوراق بهادار در بانک ها برای مدت معین، میزان سرمایه گذاری به صورت ارزی تعیین می شود. به این ترتیب در عمل استحقاق شهروندی ترکیه که در درخواست قبلی به ارز خارجی یا معادل آن به TL تعیین شده بود، معادل آن به TL تعیین شد.

مقدار پولی و شرایط مبالغ بدون تغییر باقی ماند. شرایط جدید مورد نیاز برای اتباع خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه به شرح زیر است:

کسانی که از طرف وزارت صنعت و فناوری مشخص شده است که حداقل ۵۰۰ هزار دلار یا معادل آن ارز سرمایه گذاری ثابت انجام داده باشند.

آنهایی که وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییر اقلیم معین می‌کند و برای آن اموال غیرمنقول حداقل ۲۵۰ هزار دلار و معادل آن ارز خریداری کرده‌اند، مشروط بر اینکه به مدت ۳ سال در سازمان ثبت اسناد و املاک به فروش نرسد.

کسانی که توسط وزارت کار و تامین اجتماعی برای استخدام حداقل ۵۰ نفر تعیین می شود.

مواردی که سازمان مقررات و نظارت بانکی تعیین می کند و به شرط نگهداری حداقل ۵۰۰ هزار دلار و معادل آن به مدت ۳ سال نزد بانک های فعال در ترکیه سپرده گذاری می کنند.

کسانی که توسط وزارت خزانه داری و دارایی تعیین می شوند و اسناد بدهی دولت را به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار و معادل آن به مدت ۳ سال خریداری کرده اند.

اشخاصی که هیأت بازار سرمایه تعیین می کند که سهام مشارکت صندوق سرمایه گذاری مستغلات و سهام مشارکت صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر را حداقل به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار یا معادل آن ارز خریداری کرده باشند، مشروط بر اینکه حداقل ۳ سال در اختیار داشته باشند، حق کسب خواهند کرد. طبیعی شدن.

بر اساس ماده دیگری که به این تصمیم اضافه شده است، مبالغ ارزی تعیین شده قبل از انجام معامله به یکی از بانک های فعال در ترکیه و به بانک مرکزی توسط این بانک فروخته می شود.

مبالغ لیر ترکیه که توسط سازمان مقررات و نظارت بانکی در نتیجه فروش به دست می‌آید در سپرده‌های لیر ترکیه و مبالغ لیر ترکیه که توسط وزارت خزانه‌داری و دارایی به دست می‌آید در اسناد بدهی دولت لیر ترکیه برای ۳ عدد نگهداری می‌شود. طی این سال ها. بانک مرکزی رویه ها و اصول مربوط به موضوع را تعیین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا