جهانعکسورزش

قایق لوکس شبی 15 هزار دلار؛ درآمدزایی دبی از جام جهانی قطر

قایق‌های لوکس تنها بخشی نیست که از جام جهانی، درآمد کسب می کنند، در جای جای دبی مناطق ویژه ای برای تماشاگران جام جهانی افتتاح شده است.

دبی تلاش می‌کند از فرصت برگزاری جام‌جهانی فوتبال در قطر، درآمد کسب کند.

یکی از این راه‌ها اجاره قایق‌های لوکس به افرادی است که دوست دارند مسابقات را در دریا تماشا کنند.

جام جهانی فوتبال 2022 از 29 عقرب تا 27 قوس در قطر برگزار می شود.  پیش بینی شده یک میلیون و 200 هزار نفر در این مدت برای تماشای این مسابقات به قطر سفر کنند.
این نخستین جام جهانی فوتبال است که در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه برگزار می شود.
دبی به دنبال کسب درآمد از جام جهانی قطر / قایق لوکس شبی 15 هزار دلار
در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است:
قایق لوکس سه طبقه ای در سطح دریا، یکی از گزینه‌های موجود در مقابل افراد ثروتمندی است که می‌خواهند مسابقات جام جهانی را در دبی تماشا کنند.
دبی این منطقه ثروتمند انتظار دارد با وجود کوتاهی فاصله جغرافیایی با قطر، داشتن بخش پیشرفته خدمات، هتل‌ها و قوانین اجتماعی باز (به طور نسبی در جنوب خلیج فارس)،  تماشاگران جام جهانی را جذب کند. تماشاگرانی که قصد دارند در دبی ساکن شوند اما برای تماشای مسابقه به قطر سفر کنند و دوباره به دبی برگردند.
در ساحل دبی، مجموعه‌ای کشتی‌های کوچک و قایق‌های لوکس پهلو گرفته‌اند و آماده میزبانی از بازدیدکنندگان هستند.
از جمله این قایق‌ها، “استاردم”، جکوزی، بار نوشیدنی و اتاق‌های مجهز دارد. این قایق را می‌توان در دوره جام جهانی به قیمت 20 هزار دلار برای یک شب، اجاره کرد.
افراد می‌توانند مسابقات را در قایق تماشا کنند در حالی که در ساحل دبی و دریا در حرکت است.
دبی به دنبال کسب درآمد از جام جهانی قطر / قایق لوکس شبی 15 هزار دلار
“جنی ثاکر” مسوول بازاریابی در شرکت بهره‌بردار از این قایق‌ها به خبرگزاری فرانسه می گوید: “در قایق، آشپز داریم که غذاهایی از سراسر جهان را می‌تواند آماده کند … شرکت می تواند خدمات مختلف را براساس خواست مشتریان، فراهم کند”.
این شرکت مجموعه‌ای از گزینه‌ها را برای تماشای جام جهانی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.
دبی به دنبال کسب درآمد از جام جهانی قطر / قایق لوکس شبی 15 هزار دلار
به گفته وی حداقل قیمت برای اجاره قایق، 15  هزار دلار برای یک شب است که شامل تماشای مسابقات جام جهانی در دریا می شود.
وی افزود: “شرکت تا کنون 15 رزرو برای این خدمات، دریافت کرده … اکثر رزروها شامل 2 یا 3 نفر است”.
او افرادی که از این خدمات استفاده می‌کنند را ” شخصیت‌های عالی رتبه، مالکان خودروهای گران قیمت و لوکس و طبقات خاص جامعه” توصیف می‌کند و ادامه می‌دهد: “اکثر رزروها برای نیم‌نهایی و فینال جام جهانی است”.
دبی به دنبال کسب درآمد از جام جهانی قطر / قایق لوکس شبی 15 هزار دلار
اما قایق‌های لوکس تنها بخشی نیست که از جام جهانی، درآمد کسب می کنند.
به دور از ساحل، در جای جای دبی مناطق ویژه ای برای تماشاگران افتتاح شده است. یکی از آنها پارکی برای عاشقان فوتبال در کنار رستوران های لوکس است یا مثلا “دبی هارپور” جشنواره ای برای تماشاگران تدارک دیده که همه مسابقات از طریق نمایشگرهای بزرگ، پخش می شود. بلیط حضور در این مکان برای تماشای مسابقات از 21 دلار برای هر نفر شروع می شوند. در این مجموعه ها هم رستوران های گران قیمت خدمات می‌دهند.
گردشگری شریان حیاتی اقتصاد دبی را شکل می دهد. این شهر در سال 2019 پذیرای حدود 16 میلیون گردشگر بود اما این رقم به دلیل کرونا در سال 2020 به 5.5 میلیون و در سال 2021 به 7.3 میلیون نفر کاهش یافت.
دبی به دنبال کسب درآمد از جام جهانی قطر / قایق لوکس شبی 15 هزار دلار
“جیمز سوانستون” کارشناس اقتصادی در این باره گفت: لوکس بودن بازار دبی و تا اندازه‌ای ابوظبی باعث می شود این دو نسبت به اقتصادهای منطقه خلیج فارس، در جایگاه بهتری باشند و بتوانند از جام جهانی استفاده کنند.
وی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه افزود: “به احتمال بسیار، فعالیت‌های حمایت کننده از گردشگری مانند میزبانی و رستوران‌ها و تجارت خرد و عمده بیشترین استفاده را از جام جهانی خواهند برد”.
امارات قبل از این اعلام کرده بود افراد دارای کارت مخصوص تماشاگران جام جهانی قطر (هیا کارت)، می توانند ویزای امارات به قیمت 100 درهم (27 دلار) را دریافت کنند. این ویزا 90 روزه، چند بار ورود و قابل تمدید برای 90 روز دیگر است.
با این حال به دلیل رکود اقتصادی و افزایش قیمت ها بسیاری از افراد در دبی تصمیم گرفته اند گزینه های اقتصادی‌تری را انتخاب کنند مثل تماشای مسابقات بدون پرداخت هزینه.
“تونی” شهروند 36 ساله لبنانی مقیم دبی گفت مسابقات را در خانه و از تلویزیون تماشا خواهم کرد”.
دکمه بازگشت به بالا