اقتصادجهان

قرار است از فردا سفر ۳ کشتی از بنادر اوکراین در محدوده حمل غلات آغاز شود

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که قرار است از فردا سفر ۳ کشتی از بنادر اوکراین در محدوده حمل غلات آغاز شود. یک کشتی خالی نیز در استانبول بازرسی می شود و انتظار می رود عازم اوکراین شود.

خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه  اعلام کرد که قرار است از فردا سه کشتی حامل غلات و مواد غذایی در بنادر اوکراین به حرکت درآیند.

آکار به طور جداگانه با الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین و الکساندر کوبراکوف وزیر زیرساخت اوکراین دیدار کرد.

در این دیدارها در خصوص بررسی های مربوط به حمل غلات و آخرین وضعیت تبادل نظر شد.

آکار در پاسخ به سوال خبرنگار AA در مورد مذاکرات و ارسال غلات گفت: “ابتکار حمل ایمن غلات و مواد غذایی از بنادر اوکراین بین ترکیه، روسیه، اوکراین و سازمان ملل متحد (UN) در تاریخ ۲۲ ژوئیه در استانبول، تحت او به من یادآوری کرد که این سند امضا شده است.

آکار با بیان اینکه مرکز هماهنگی مشترک در چارچوب سند مذکور در استانبول ایجاد شد، اظهار داشت: برای کارکرد صحیح این سیستم با فدراسیون روسیه، اوکراین و مقامات سازمان ملل به همکاری ادامه می دهند. آکار گفت: در نتیجه کار و هماهنگی فشرده در مرکز، قرار است از فردا ۳ کشتی از بنادر اوکراین در محدوده حمل غلات آغاز به حرکت کنند، همچنین پیش بینی می شود یک کشتی خالی پس از بازرسی به اوکراین حرکت کند. در استانبول.” .

کشتی مملو از ذرت “رازونی” که اولین کشتی است که بنادر اوکراین را در محدوده مطالعاتی ترک می کند، پس از کنترل در استانبول عازم بندر طرابلس لبنان شد.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا