جهان

قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا برای تولید کنندگان گوشی های هوشمند

اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای اعمال قوانین سختگیرانه بر تولید کنندگان گوشی های هوشمند است. بر اساس این پیش نویس، به روز رسانی نرم افزار بر عملکرد محصول و مصرف انرژی تأثیر منفی نخواهد گذاشت. باتری های دستگاه پس از هزار بار شارژ کامل باید حداقل ۸۰ درصد ظرفیت داشته باشند. ۱۵ قطعه یدکی مختلف به مدت ۵ سال عرضه می شود.

اتحادیه اروپا در حال تهیه قانونی برای شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ است تا عمر باتری گوشی های هوشمند و تبلت های خود را افزایش دهند و دسترسی آسان به قطعات یدکی را فراهم کنند.

کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌نویس قانون طراحی سازگار با محیط‌زیست محصولات مختلف الکترونیکی مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها را منتشر کرده است تا پایدار، کارآمد انرژی و بادوام باشند.

بر اساس این لایحه، مصرف انرژی محصولات مورد نظر پس از به‌روزرسانی نرم‌افزاری سیستم‌عامل یا به‌روزرسانی سخت‌افزار بدون رضایت صریح کاربر کاهش نمی‌یابد.

به روز رسانی نرم افزار تاثیر منفی بر عملکرد محصول نخواهد داشت.

در نتیجه رد کردن به‌روزرسانی در دستگاه‌ها، هیچ تغییری در عملکرد ایجاد نخواهد شد.

شرایط تامین ۱۵ قطعه یدکی مختلف در طول ۵ سال

تولیدکنندگان باید ۱۵ قطعه یدکی مختلف مانند باتری، کاور، صفحه نمایش، دوربین، دکمه، بلندگو، میکروفون را به مدت ۵ سال پس از عرضه دستگاه هایشان به تعمیرکاران حرفه ای عرضه کنند.

مصرف کنندگان به مدت ۵ سال به قطعات یدکی مانند باتری، صفحه نمایش، درب پشتی، سیم کارت و اسلات کارت حافظه دسترسی خواهند داشت.

سازندگان برای تعمیر دستگاه های خراب هزینه معقول و متناسبی دریافت خواهند کرد.

حداقل ۸۰ درصد ظرفیت باتری پس از هزاران بار شارژ کامل

ظرفیت باتری دستگاه پس از ۵۰۰ بار شارژ کامل نباید کمتر از ۸۳ درصد باشد و پس از هزار بار شارژ کامل باید ۸۰ درصد ظرفیت داشته باشد.

کمیسیون اتحادیه اروپا پس از جمع آوری افکار عمومی در مورد پیش نویس در ماه سپتامبر، این مقررات را نهایی خواهد کرد.

اتحادیه اروپا قبلا قانونی تهیه کرده بود که استفاده از پورت های شارژ USB-C را در دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و دوربین های فروخته شده در کشورهای عضو تا پاییز ۲۰۲۴ اجباری می کند.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا