اقتصادجهان

قیمت نفت برنت به پایین ترین حد در ۶ ماه گذشته رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت با ۳.۱۶ درصد کاهش به ۹۳.۷۲ دلار رسید. داده های منفی اقتصادی اعلام شده در سراسر جهان و انتظارات رکود در کاهش قیمت ها موثر بود.

نفت خام برنت که به دلیل نگرانی از تاثیر منفی آمار ضعیف اقتصادی اعلام شده در آمریکا و اروپا بر چشم انداز تقاضا، پایین ترین سطح خود را در ۶ ماه گذشته داشته است، در بازارهای بین المللی به ۹۳.۷۲ دلار سقوط کرد.

قیمت بشکه نفت برنت که دیروز با ۹۶.۷۸ دلار به پایان رسید، نسبت به روز پایانی ۱۹.۲۳ امروز با ۳.۱۶ درصد کاهش به ۹۳.۷۲ دلار رسید. در همان دقایق، نفت خام نوع غرب تگزاس خریدارانی به قیمت ۸۸.۲۰ دلار در هر بشکه پیدا کرد.

داده های منفی اقتصادی اعلام شده در سراسر جهان و انتظارات رکود در کاهش قیمت ها موثر بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ذخایر نفت خام تجاری این کشور در هفته گذشته با حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه افزایش به ۴۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسیده است. انتظار بازار کاهش حدود ۴۶۷ هزار بشکه ای بود.

در همین مدت، ذخایر بنزین آمریکا با ۲۰۰ هزار بشکه افزایش به ۲۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسید.

داده‌های منفی مورد بحث این تصور را تایید می‌کند که تقاضا در ایالات متحده آمریکا، یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت در جهان، در طول دوره سفر تابستانی پایین است که انتظار می‌رود بالا باشد و قیمت‌ها را به سمت پایین تحت فشار قرار دهد.

کارشناسان معتقدند قیمت بالای نفت در کاهش تقاضا موثر است.

تصمیم بانک مرکزی انگلیس برای افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره به ۱.۷۵ درصد که بالاترین افزایش نرخ بهره را در ۲۷ سال گذشته به ثبت رساند، تحول دیگری بود که باعث نگرانی در چشم انداز تقاضا شد.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا