جهان

لایحه جدید آب و هوا، بهداشت و مالیات در آمریکا به تصویب سنا رسید

لایحه جدید که شامل مقررات جامع بهداشت، آب و هوا و مالیات است در سنای آمریکا به تصویب رسیده است. سرنوشت این لایحه که با رای ۵۱ در مقابل ۵۰ رای به تصویب رسید، با رای کامالا هریس معاون رئیس جمهور تغییر کرد.

پیش بینی می شود لایحه جدید آب و هوا، بهداشت و مالیات که در سنای آمریکا تصویب شد، روز جمعه هفته آینده به مجلس نمایندگان ارائه شود.

این لایحه که مدتی است در صحن علنی مطرح شده و «قانون کاهش تورم» نامیده می شود، امروز با ۵۰۵۱ رأی مخالف در مجلس سنا تصویب شد.

سرنوشت این لایحه با رای کامالا هریس، معاون رئیس جمهور در سنا، که شامل ۵۰ جمهوری خواه و ۵۰ دموکرات است، تغییر کرد.

همه سناتورهای جمهوری خواه با این استدلال که این لایحه اقتصاد را بدتر می کند، به «نه» رأی دادند.

۸ این لایحه که پیش از انتخابات میان دوره ای نوامبر به عنوان موفقیت سیاسی و اقتصادی دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ارزیابی می شد، قرار است روز جمعه هفته آینده به مجلس نمایندگان ارائه شود.

قانون کاهش تورم نشان‌دهنده بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری آب‌وهوایی در تاریخ ایالات متحده است، با تغییرات عمده در مراقبت‌های بهداشتی که برای اولین بار در مورد قیمت داروهای تجویزی خاص مذاکره می‌کند و یارانه‌های مراقبت‌های بهداشتی منقضی شده را تمدید می‌کند.

عنوان شده است که این لایحه در ۱۰ سال آینده با مقررات جدید مالیاتی ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد اضافی ایجاد می کند و ۴۳۰ میلیارد دلار از آن عمدتاً در کاهش انتشار کربن و خدمات بهداشتی مصرف می شود.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا