جامعهخبر و گزارشفرهنگ و هنر

لغو نشست فدراسیون خبرنگاران؛ طالبان: فعالیت همزمان دو نهاد موجب رقابت ناسالم میان رسانه‌ها می‌شود

طالبان پس از نشر خبرها پیرامون لغو نشست خبری فدراسیون نهادهای خبرنگاری می‌گوید فعالیت هم‌زمان دو فدراسیون گام مناسبی نیست.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سختگوی طالبان امروز (جمعه، ۸ دلو)، با نشر توییتی گفته است که یک فدراسیون نهادهای خبرنگاری از قبل در کابل وجود داشته است و رسانه‌های فعال در آن عضویت دارند.

به باور او، با توجه به حضور آن نهاد، به فعالیت نهاد دیگری نیاز نیست.

او افزوده است: «اعلان فدراسیون دوم و عضویت دادن رسانه‌هایی که سال‌ها پیش فعالیت‌شان متوقف شده و یا مسوولان‌شان از کشور فرار کرده‌ را گام مناسب نمی‌دانیم.»

به گفته سمنگانی، ‏این کار سبب رقابت ناسالم میان رسانه‌ها می‌شود.

با این حال، معاون سخنگوی طالبان تأکید کرده است که اگر رسانه‌های متوقف شده می‌خواهند مانند رسانه‌های عادی فعالیت کنند، باید جوازهای‌شان را دوباره تمدید کنند، مالیه‌های‌شان را بپردازند و در چوکات قانون رسانه‌ها به گونه واقعی و سالم فعالیت کنند.

پیش از این خبرهایی نشر شد که نظامیان طالبان نشست خبری فدراسیون نهادهای خبرنگاری را با استفاده از تهدید و فشار لغو کرده‌اند.

این نشست خبری قرار بود روز چهارشنبه (۶ دلو) درباره‌ وضعیت رسانه‌ها و خبرنگاران در کابل برگزار شود.
در همین حال ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است که در حالیکه یک فدراسیون فعال رسانه ها از قبل در کابل وجود دارد، که تعداد زیاد رسانه های فعال در ان عضویت دارند،اعلان فدراسیون دیگر و نیز عضویت آن رسانه ها که سال ها قبل فعالیت آنها متوقف شده ‌‌یا مسؤلین آن از کشور فرار کرده اند، گام مناسب نیست. چنین کردن سبب رقابت ناسالم بین رسانه می‌گردد.
اگر رسانه های مذکور واقعا به گونه رسانه های نورمال فعالیت می خواهند، باید جواز های ختم‌شده خود را دوباره تمدید کنند، مالیه های سابقه را بپردازند و در چهارچوب قانون رسانه ها به گونه سالم و واقعی فعالیت رسانیی نماییند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا