جهانخبر و گزارشمهاجرت

لهستان و کشورهای بالتیک مرزهای خود را به روی گردشگران روسی می بندند

طبق تصمیم مشترک با کشورهای بالتیک، لهستان روند صدور روادید برای شهروندان روسیه را از 19 سپتامبر متوقف خواهد کرد.

لهستان و کشورهای بالتیک مرزهای خود را به روی گردشگران روسی می بندند
لهستان و کشورهای بالتیک اعلام کردند که مرزهای خود را به روی گردشگران روسی خواهند بست. در بیانیه مشترک نخست وزیران لیتوانی، لتونی، استونی و لهستان قاطعانه بر عدم پذیرش شهروندان فدراسیون روسیه در این کشورها تاکید شده است.

در حالی که گفته شد مقررات مذکور شامل برخی از شهروندان روسیه نمی شود، اما اعلام شد که مقرراتی که از ۱۹ سپتامبر اجرایی می شود، شهروندان، دیپلمات ها، روزنامه نگاران مستقل و خانواده های آنها را که برای استقلال روسیه علیه رژیم فعلی مبارزه می کنند، پوشش نمی دهد. . بر اساس این آیین نامه تاکید شد که اتباع فدراسیون روسیه در ۴ کشور پذیرفته نخواهند شد و اجازه ترانزیت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا از خاک این ۴ کشور را نخواهند داشت.

“شهروندان اوکراین شکنجه و کشته می شوند”

در بیانیه مشترکی که چهار کشور منتشر کردند، به اشغال روسیه در اوکراین و عواقب آن اشاره شده و آمده است که «شهروندان اوکراینی شکنجه و کشته می شوند».

در روندی که شهروندان فدراسیون روسیه که به اتحادیه اروپا سفر می کنند تهدیدی برای کشورهای اتحادیه اروپا هستند و از هر ۴ شهروند فدراسیون روسیه ۳ نفر از دولت روسیه در مورد آنچه در اوکراین رخ می دهد حمایت می کنند، واضح است که شهروندان فدراسیون روسیه نمی تواند آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا