جهانخبر و گزارش

لوفت هانزا ۸۰۰ پرواز را به دلیل اعتصاب خلبانان لغو کرد

شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا اعلام کرده است که ۸۰۰ پرواز خود را به دلیل درخواست اتحادیه خلبانان Vereinigung Cockpit (VC) برای اعتصاب تمام روز برای خلبانان در فردا لغو کرده است.

در بیانیه لوفت هانزا آمده است که اعتصاب هشداردهنده اعلام شده توسط اتحادیه کابین خلبان Vereinigung برای فردا تاثیر زیادی در پایان تعطیلات تابستانی داشته است و تقریباً همه برنامه های پرواز در مونیخ و فرانکفورت فردا لغو شده است.

در این بیانیه با تاکید بر لغو برخی پروازها امروز، به اشتراک گذاشته شد که احتمالا ۱۳۴ هزار نفر از لغو پروازها متضرر خواهند شد.

اعلام شد که مسافرانی که از لغو پروازها متاثر شده اند مطلع می شوند و در صورت امکان به پروازهای جایگزین هدایت می شوند.

مایکل نیگمان، مدیر منابع انسانی لوفت‌هانزا، اظهار داشت که آنها نمی‌توانند “مطمقا” درخواست اتحادیه کابین خلبان Vereinigung را در ارزیابی خود در مورد این موضوع درک کنند و گفت: “علیرغم اثرات پایدار بحران کووید-۱۹ و عدم اطمینان در اقتصاد جهانی، کارفرما یک پیشنهاد بسیار خوب و متعادل از نظر اجتماعی ارائه کرد. از عبارت استفاده کرد

خلبانان به مدت ۱ روز کار را ترک خواهند کرد
پس از شکست مذاکرات برای “بهبود حقوق” خلبانان لوفت هانزا، یکی از بزرگترین خطوط هوایی اروپا، کابین خلبان Vereinigung خواستار اعتصاب شد.

این تعطیلی بین ساعت ۰۰:۰۱ تا ۲۳:۵۹ روز ۲ سپتامبر انجام می شود و خلبانان شاغل در بخش بار لوفت هانزا نیز به اعتصاب خواهند پیوست.

با ابتکار اعتصاب مذکور، VC به دنبال تنظیم مقرراتی برای بهبود دستمزد پرداختی به خلبانان لوفت هانزا است.

این اتحادیه خواستار افزایش ۵.۵ درصدی دستمزدها در سال جاری است و دستمزدها به طور خودکار با سطح تورم از سال آینده تنظیم می شود.

شایان ذکر است که صنعت هواپیمایی آلمان که پس از رکود در دوران شیوع بیماری همه گیر بهبودی شدیدی را تجربه کرده است، با کمبود پرسنل و اعتصاب مواجه است.

به خصوص با شروع تعطیلات تابستانی در کشور، به دلیل کمبود نیرو در بسیاری از فرودگاه ها صف های طولانی تشکیل شد.

به دلیل تاخیر در پرواز، بسیاری از پروازها لغو شده و یا مسافران با تاخیر به مقصد خود رسیدند.

این صف‌ها، تأخیرها و کنسلی‌ها مسافرانی را که می‌خواستند پس از قرنطینه کووید-۱۹ سفر کنند، ناامید کرد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا