جهانفناوری

ماسک مدیر توییتر مرتبط با اف بی آی را اخراج کرد

وکیل نخست‌وزیر توییتر پس از اینکه پلتفرم رسانه‌های اجتماعی از انتشار فایل‌های مربوط به نقش آن در سانسور انتخابات 2020 ایالات متحده جلوگیری کرد، از این شرکت اخراج شد.

جیم بیکر پیش از استخدام شدن توسط توییتر، مشاور ارشد FBI بود.

ایلان ماسک امروز از توییتر حذف شد، زیرا نگرانی ها در مورد نقش احتمالی بیکر در پنهان کردن اطلاعات مهم برای گفتگوی عمومی وجود دارد. گفت.

مت طیبی، روزنامه نگاری که اولین دسته از “فایل های توییتر” را منتشر کرد، فاش کرد که بیکر در “بررسی” این اسناد دست داشته است و در واقع انتشار اطلاعات بیشتر را بدون اطلاع ماسک به تاخیر انداخته است.

بیکر در ژوئن 2020 به عنوان دستیار ویجایا گاد، یکی از اولین مدیرانی که ماسک پس از خرید شرکت در اکتبر اخراج کرد، استخدام شد.

بیکر پیش از این مشاور ارشد جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی بود و یکی از چهره‌های کلیدی در تحقیقات این دفتر درباره اتهامات تبانی دروغین بین روسیه و کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 بود.

افشای ماسک در توییتر

ماسک مکاتبات سانسوری بین دولت سابق توییتر و دموکرات‌ها را در کاربر توییتر مت طیبی که به عنوان یک روزنامه‌نگار آزاد شناخته می‌شود، افشا کرده بود.

مکاتباتی که طیبی با عنوان «فایل‌های توییتر» به اشتراک گذاشت و شامل پیام‌های بین کارمندان توییتر بود، توسط ماسک به اشتراک گذاشته شد.

طیبی که مجموعه‌ای از توییت‌ها را بر اساس فایل‌هایی که از ماسک دریافت کرده بود، خاطرنشان کرد که توییتر برای ارتباط بسیار رایگان ایجاد شده است، اما به مرور زمان، مکانیسم‌های کنترلی مختلفی به دلایل امنیتی باید به پلتفرم اضافه می‌شد.

طیبی با بیان اینکه اپلیکیشن‌های توسعه‌یافته علیه طرح‌هایی مانند کلاهبرداری مالی به مرور زمان ابعاد دستکاری پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: درخواست‌هایی برای مداخله در محتوای این پلتفرم از بیرون وجود دارد و مدیران به این خواسته‌ها پاسخ می‌دهند.

طیبی با به اشتراک گذاشتن اسکرین شات یک ایمیل نوشت که تا سال 2020، درخواست بسیاری از بازیگران، از سیاستمداران گرفته تا افراد مشهور و شرکت ها، برای حذف پست ها از توییتر به امری عادی تبدیل شده است.

طیبی، که اشاره کرد تیم بایدن بسیاری از لینک‌های اشتراک‌گذاری را به این شرکت ارسال کرده است تا در طول رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ حذف شوند، در یک اشتراک‌گذاری اسکرین شات گفت که یکی از کارمندان شرکت گفت: «موارد بیشتری برای بررسی از تیم بایدن وجود دارد». مشاهده شد که ایشان ایمیلی به صورت ایمیل ارسال کرده و پاسخی با عنوان «تماس گرفته» دریافت کرده است.

طیبی که اظهار داشت پرونده‌ها را بررسی کرده و دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان خواسته‌های خود را مطرح کرده‌اند، خاطرنشان کرد: کسانی که با استقبال مثبت مواجه شدند، دموکرات‌تر بودند.

هشدارهای “نه ایمن” به پست های مرتبط اضافه شده است

طیبی با یادآوری اینکه روزنامه نیویورک پست فایل های افشاگری به دست آمده از محتویات لپ تاپ هانتر بایدن را در 14 اکتبر 2020 منتشر کرده است، بر اساس مکاتباتی که بین مدیران توییتر انجام شده است، این شرکت لینک های این خبر را از سایت حذف کرده و اضافه کرده است. هشدارهای “ایمن نیست” به پست ها. ثبت شده است.

در واقع، کالی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید در آن زمان اظهار داشت که حساب کاربری وی به دلیل توئیت در مورد اخبار مورد بحث قفل شده است و طیبی اسنادی را به اشتراک گذاشت که این امر باعث ایجاد تنش بین تیم ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و شرکت، و بین تیم های امنیتی و ارتباطات شرکت شده است. تیم های سیاست گذاری

طیبی مدعی شد که مدیریت توییتر مدعی است که اخبار هانتر بایدن به دلیل سیاست “مواد غیرمجاز” این شرکت حذف شده است، اما مکاتباتی وجود دارد که بعداً به عنوان بهانه تولید شده است.

دکمه بازگشت به بالا