مانافورت برای بررسی مداخله روسیه در انتخابات آمریکا آماده همکاری است

کوکچه پرس52 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۳ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵ بعد از ظهر

مانافورت برای بررسی مداخله روسیه در انتخابات آمریکا آماده همکاری است رئيس سابق تیم انتخاباتی دونالد ترامپ در دادگاه امروز از جمله اتهام “توطئه حقه‌بازی علیه آمریکا” را پذیرفت. مانافورت حاضر شده با بازرس ویژه برای بررسی مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ همکاری کند.پل مانافورت، رئيس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا، که پیش از این به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و بانکی محکوم شده بود، اتهاماتی دیگر علیه خود را پذیرفت. او در دادگاهی که در آن محاکمه می‌شد بیانیه‌ای را در مورد همکاری‌ امضا کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

طبق بیانیه مزبور، مانافورت آماده همکاری با مأموران تحقیق درباره موضوع مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. او در این رابطه با رابرت مولر، بازرس ویژه‌ای که از جمله درباره قرارهای احتمالی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه در طول مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در آمریکا تحقیق می‌کند، صحبت خواهد کرد.

مانافورت روز جمعه ۱۴ دسامبر (۲۳ شهریور) در دو مورد اتهامات وارده علیه خود را پذیرفت: توطئه حقه‌بازی و تقلب علیه ایالات متحده آمریکا و توطئه برای جلوگیری از تحقیقات دادگستری.

در این میان کاخ سفید اعلام کرده است که آنچه مانافورت به آن اعتراف کرده است، هیچ ارتباطی با دونالد ترامپ و کارزار انتخاباتی او ندارد.

اتهامات علیه مانافورت بسیار سنگین‌اند، اما این اتهاماتی او بدان اعتراف کرده و پذیرفته است، به دوره پیش از همکاری او با تیم دونالد ترامپ مربوط می‌شود. دادستانی از پولشویی، اظهارات نادرست و توطئه سخن می‌گوید.

اتهامی که بر پایه تحقیقات تیم مولر تنظیم شده از جمله می‌گوید که مانافورت بدون رعایت اصول و دادن اطلاع به مقامات مسئول، برای ویکتور یانوکوویچ، رئيس جمهور سابق اوکراین که طرفدار روسیه بود، کار کرده است.

در اعلام جرم علیه مانافورت گفته شده که او پول حاصل از کار برای یاناکوویچ را که چندین میلیون دلار بوده، از طریق چندین شرکت در داخل و خارج آمریکا شسته است. ممکن است که او بدین دلیل محکوم به تا ده سال حبس شود.

مانافورت در نخستین دور دادگاه به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و بانکی محکوم شده بود. هنوز مجازات او در رابطه با این محکومیت اعلام نشده است. منبع: دویچه وله فارسی مانافورت برای بررسی مداخله روسیه در انتخابات آمریکا آماده همکاری است

۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۱۳۹۷-۰۶-۲۳
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس