خبر و گزارشدیپلماسی

محب: صالح به اشرف‌ غنی معلومات نادرست می‌داد

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی اشرف غنی، رییس جمهوری پیشین افغانستان در مصاحبه‌ای برای نخستین بار پرده از اختلافاتش با امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری پیشین برداشت و او را متهم کرد که معلومات و مشورت‌های نادرست به آقای غنی می‌داده است.

آقای محب در پاسخ به این سوال که به نظر او مهمترین اشتباهش چه بوده، گفت که پس از بالا گرفتن اختلافات با امرالله صالح “یا باید استعفا می‌دادم یا باید فشار را بر او افزایش می‌دادم تا نظریات خود را تغییر می‌داد.”

آقای محب گفت: “یک موضوع که مرا بسیار ناراحت می‌کند این است در وضعیتی‌که جنگ جریان داشت، میان اداره‌های ما تقابل ایجاد شده بود. معاون اول (امرالله صالح) هم به بخش امنیتی علاقه داشت و متاسفانه معلوماتی که ما به رییس جمهوری می‌دادیم و معلوماتی که از سوی معاون اول داده می‌شد، بسیار تفاوت داشت. بیشتر معلومات او با واقعیت‌ها هماهنگی نداشت.”

آقای صالح از سال ۲۰۱۸ تا سقوط جمهوریت بدست طالبان در افغانستان، معاون اول ریاست جمهوری بود و از آن زمان تاکنون در کنار احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی از این جبهه حمایت کرده است. او تا کنون در مورد این اتهامات آقای محب واکنشی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا