جامعهخبر و گزارشفرهنگ و هنر

محفل فراغت محصلان انستیتوت ملی اداره و مدیریت ( نیما )، برگزارشد

محفلی هفده مین دور فراغت محصلان انستیتوت ملی اداره و مدیریت (نیما) با حضور مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی برگزارشد .

در این محفل سرپرست ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، درصحبتی بر آموختن علم تأکید کرد و گفت که اولین دستور خداوند (ج) به پیامبر بزرگ اسلام (ص) دستور بخوان است.
وی افزود که در فراگیری علم هیچ محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد.
او ضمن آن که فراغت محصلان را تبریک گفت، آنان را متوجه کرد که رهبری آیندۀ افغانستان به دست جوانان کشوراست.
سرپرست ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، افزود که در راستای فراهم ‌سازی زمینۀ کار برای فارغان؛ استخدام آنان از ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی آغاز خواهد شد.
در این مراسم سید عباس ایوبی، رییس امور متعلمین و محصلین نیز درصحبت هایش گفت که فارغان پس از این مسوولیت بزرگی را به عهده دارند و آنان خواست که برای خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نورزند.
همچنان دراین محفل، عبدالفغار سیغانی، معاون علمی مؤسسه تحصیلات عالی استقلال نیز در رابطه به نقش آموختن علم در ترقی کشور صحبت کرد .
دراخیر این محفل احمدجان، به نمایندگی از فارغان صحبت کرد و از سایر جوانان خواست که تحت هیچ شرایط از تعلیم و تحصیل بازنمانند و برای آبادی افغانستان تلاش بیشتر کنند .
گفتنی است که در این دور ۴۴ تن از محصلان انستیتوت ملی اداره و مدیریت، از رشته‌ های کمپیوتر ساینس، اداره و مدریت و حسابداری فارغ شدند.

 

منبع: خبرگزاری کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا