اقتصادجامعهجهانخبر و گزارش

محموله کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به کابل رسید

رئیس کمیسیون اروپا روز شنبه در پیامی توییتری از ارسال دومین محمولۀ کمک‌های انساندوستانه برای مردم افغانستان از مسیر «پل هوایی بشردوستانه اتحادیه اروپا» خبر داد.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید: «اتحادیه اروپا این هفته حدود ۶۰ تن کمک اضطراری برای مردم افغانستان فرستاده است. ما همچنان به بسیج کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهیم داد و در کنار مردم افغانستان هستیم.»

بنا بر اعلام یانز لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اروپا، محموله دوم شامل ۲۵ میلیون تن از کمک‌های پزشکی حیاتی برای افغان‌ها بوده که با همکاری سازمان‌هایی همچون یونیسف، کودکان را نجات دهید و سازمان جهانی بهداشت فراهم شده است.

با این وجود اخباری که از بحران انسانی رو به گسترش در این کشور می‌رسد، نگران کننده است و به گفته یانز لنارچیچ بیش از ۱۸ میلیون نفر به شدت به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

اولین محموله کمک‌های انسان‌دوستانه این اتحادیه نیز چهارشنبۀ گذشته وارد فرودگاه کابل شد که شامل ۲۳ تن تجهیزات جراحی و دیگر ملزومات پزشکی می‌شد.

به گفته منبع، «افغان‌ها از از سر گیری ارسال کمک‌های بین‌المللی به کشورشان مطلع هستند؛ اما از این موضوع نگرانند که این کمک‌ها درنهایت بصورت عادلانه میان شهروندان توزیع نشود و به عملکرد دولت طالبان در این موضوع با دیده تردید می‌نگرند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا