جهانفناوری

مدیر عامل نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس استعفا داد

گزارش شده است که Shalev Hulio، مدیر اجرایی (مدیر عامل) NSO Group که نرم‌افزار جاسوسی به نام Pegasus را در اسرائیل توسعه می‌داد، استعفا داد.

در خبری که در روزنامه اسرائیلی “تایمز اسرائیل” منتشر شد، “گروه NSO اعلام کرد که مدیر عامل شرکت، Shalev Hulio استعفا داده و یارون شوهات، مدیر عملیات شرکت، به طور موقت به عنوان Hulio انتخاب خواهد شد.” بیانیه ها گنجانده شد.

در این خبر همچنین اشاره شد که یکی از مقامات شرکت ناشناس اعلام کرده است که گروه NSO وارد فرآیند تجدید ساختار شده و در این چارچوب ۱۰۰ نفر از کارکنان، ۱۳ درصد از کارکنان شرکت، اخراج خواهند شد.

آشر لوی، مدیرعامل قبلی شرکت Hulio نیز اوایل سال جاری استعفا داد.

نرم افزار جاسوسی PEGASUS

فاش شده است که نرم افزار جاسوسی پگاسوس که توسط شرکت امنیت سایبری اسرائیل NSO Group ساخته شده است، در سراسر جهان برای فعالیت های جاسوسی مانند گوش دادن به مکالمات تلفنی، ضبط صدا، ردیابی ایمیل ها و عکس گرفتن از تلفن ها بدون اطلاع استفاده می شود. از کاربران

در اخبار روزنامه اسرائیلی هاآرتص آمده است که بسیاری از مردم آذربایجان، السالوادور، فرانسه، انگلیس، لهستان، مجارستان، هند، قزاقستان، رواندا، مراکش، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، فلسطین و اردن با پگاسوس تحت نظر بودند. جاسوس افزار بوده است
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا