جهانخبر و گزارشدیپلماسی

مذاکرات مجدد طالبان و واشنگتن هفته آینده در قطر آغاز می‌شود

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان با تایید آغاز مذاکرات میان نمایندگان این گروه و امریکا گفته‌است که در این مذاکرات تلاش می‌شود تا پول‌های منجمدشده افغانستان آزاد شود.

طبق اعلام وزارت خارجه امریکا، قرار است این مذاکرات هفته آینده در قطر آغاز شود.

سخنگوی طالبان در مورد این مذاکرات گفته‌است که مقام‌های طالبان در چوکات توافقات دوحه هرازگاهی با نمایندگان امریکا دیدار داشته که این دیدارها می‌تواند مفید واقع شود.

به گزارش خبرگزاری دولتی باختر، مجاهد افزوده‌است که با ادامه این دیدارها تعهدات تازه می‌شود و نگرانی‌ها از بین می‌رود. به گفته او در مذاکرات جدید «تلاش صورت می‌گیرد که پول‌های منجمدشده مردم افغانستان آزاد شود تا مشکلات اقتصادی حل گردد».

سخنگوی طالبان همچنین گفته است که این دیدارها می‌تواند باعث «بنیان‌گذاری و تعلقات روابط دیپلماتیک میان دو طرف شود که به منفعت هر دو جانب است».

او گفته است که طالبان به تعهدات اش پابند است و از جانب مقابل نیز خواسته است که هر از گاهی دو طرف نشست داشته باشند.

این در حالی است که ند پرایس؛ سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، روز سه شنبه (۲ قوس) گفت که هیات امریکایی با طالبان درباره «منافع ملی حیاتی ما» که شامل عملیات ضد تروریستی علیه داعش و القاعده، کمک‌های بشردوستانه، اقتصاد فروپاشیده‌ افغانستان و عبور امن از افغانستان برای شهروندان امریکایی و افغان‌هایی که برای ایالات متحده کار می‌کردند، گفتگو خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا