جهان

مرگ و میر ناشی از اسلحه در ایالات متحده در 32 سال گذشته به اوج خود رسیده است

یک مطالعه جدید منتشر شده در ایالات متحده نشان داد که مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در این کشور در سال 2021 به بالاترین سطح در 32 سال گذشته رسیده است.

در سال گذشته تعداد تلفات ناشی از اسلحه در آمریکا از مرز 47 هزار نفر گذشت.
گمان می رود این افزایش به دلیل شیوع کووید-19 باشد.

در مطالعه ای که توسط دانشگاه هاروارد انجام شد، سهم مرگ و میر ناشی از اسلحه در میان مرگ و میرهای کلی در ایالات متحده، جایی که تسلیحات فردی شتاب گرفت، مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این مطالعه، مشخص شد که مرگ و میر ناشی از اسلحه در ایالات متحده به بالاترین حد خود در 32 سال گذشته رسیده است.

افزایش بیشتری در مرگ و میر زنان نسبت به مردان وجود داشته است.

در این تحقیق که طی 32 سال گذشته بیش از 1 میلیون مورد مرگ ناشی از اسلحه در کشور اتفاق افتاده است، مشخص شد که تقریباً 14 درصد از کشته شدگان با اسلحه را زنان تشکیل می دهند در حالی که این میزان برای مردان 45 درصد است.

قتل زنان سیاه پوست در قتل زنان با سلاح گرم از سال 2010 بیش از سه برابر افزایش یافته است. سال گذشته بیش از 47 هزار نفر در این کشور با سلاح گرم کشته شدند.

خودکشی با اسلحه از سال 2015 بیش از دو برابر شده است.

یکی از جامع ترین تحلیل ها

دیوید بلافاصله وی، پروفسور سیاست بهداشت دانشگاه هاروارد، گفت: این تحقیق یکی از جامع ترین تحلیل ها در مورد مرگ و میر ناشی از اسلحه در ایالات متحده در سال های اخیر است.

کارشناسان می گویند در حالی که جمعیت ایالات متحده در حال افزایش است، میزان مرگ و میر ناشی از اسلحه در این کشور نیز در حال افزایش است.

تأثیر کووید-19 در این مطالعه، اشاره شد که مرگ و میر ناشی از اسلحه از سال 2005 با نرخ کمتری افزایش یافته است، اما بین سال‌های 2019-2021 با تأثیر کووید-19، 20 درصد افزایش داشته است.

یکی از نویسندگان مطالعه، دکتر. اریک فلیگر گفت که عواملی مانند بدتر شدن سلامت روان، اختلال در کار و زندگی خصوصی ممکن است در افزایش مرگ و میر ناشی از اسلحه در طول اپیدمی COVID-19 نقش داشته باشد.

این تحقیق در 29 نوامبر توسط مجله JAMA Network Open منتشر شد.

دکمه بازگشت به بالا